Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows vagy Ubuntu?

Windows vagy Ubuntu?

Figyelt kérdés
Ubuntu-ra vannak vírusok? Lehet vele msnezni? Gyorsabb a net? Olvastam valami olyat, hogy ha kiírom a CD-re az ubuntut és berakom azzal indul a gép, és így könnyen ki tudom próbálni veszteség nélkül. Ez így van?
2010. szept. 24. 21:03
 1/8 tamasoft ***** válasza:
100%
Igen, igen, nem, igen.
2010. szept. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Windows vagy Ubuntu?"

Ez attól függ, mire használod, ha nem játékra, akkor az Ubuntu valószínű megfelel (meg kell nézni, van-e alternatíva azokra a programokra amiket használsz, illetve Wine-al tudod a Windows-os programokat is futtatni)

"Ubuntu-ra vannak vírusok?"

Tényleg van rá egy-két vírus, azonban én még eggyel sem találkoztam, pedig jóideje használom már, tehát emiatt nem kell aggódnod.

2010. szept. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ki lehet próbálni live cd-ként valóban. De akkor térj át "ubuntuzni", ha vágod a dolgokat, nem csak kíváncsi vagy...túlságosan "windows-os" a világ...
2010. szept. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
majd még meglátom. tud linkelni valaki valamit ahonnan le tudom szedni?
2010. szept. 24. 21:35
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
2010. szept. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

sok problémám volt ubuntuval.

csak akkor ajánlom ha ráérsz esetenként vesződeni vele és heteket bíbelődni azzal h pl legyen hangod ha nem támogatott a hangkártyád.

2010. szept. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tamasoft ***** válasza:
100%
Ha windowshoz vagy szokva, elég nagy szívás a linux. Minden évben megpróbálom az aktuális legújabbat, de a végén valamiért sosem tartom meg. A win7-et nehéz megverni, ha normál felhasználóként tekintünk egy oprendszerre. Egy biztos, a hálózatot nagyon pengén kezeli. Fanatikusoknak biztos jó, nem vitatom.
2010. szept. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
89%

Linux vírusok - elenyésző számban, de vannak. Mivel Ubuntu alatt nem "root" vagy, csak jelszó megadása után futtathatsz bármit is (telepitést pl.) kicsi az esélye, hogy vírusos leszel.

Lehet msn-ezni vele, ott a pidgin pl.

Gyorsabb a net? Valamelyest.

Live CD-n kipróbálhatod, de ne feledd, hogy lassabb lesz a live cd, hisz memóriából fut. Nincs semmi kockázat, hisz ha megkukkoltad, kiveszed a CD-t és marad a wines rendszered.

Amúgy fel lehet telepíteni a windows mellé.

Játszani is lehet rajta, wine segítségével.

2010. szept. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!