Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Töröljem le mindkét gpu...

Töröljem le mindkét gpu szoftvert és cpu chipset szoftvert? A drivert az amd oldaláról töltsem le vagy a gyártó (lenovo) oldaláról?

Figyelt kérdés

Tudom fura na és lehet hülye kérdés is de nekem jelenleg egy amd radeon software és egy amd adrenalin radeon software van a laptopomon, de jelen esetben a régebbi szoftvert használja, az újabbikat már megse tudom nyitni,ha meg akarom nyitni helyette a régi radeon szoftvert nyitja meg. Úgy áprilisban töltöttem le az amd adrenalin softwaret hogy frissítsem a drivereket, de a valamilyen oknál fogva úgy 2 hét után már nem tudom, visszaváltott a régebbi driver verzióra. Pedig akkor egyáltalán nem piszkáltam bele. Azóta kaptam 3 kékhalált a driver végett, pontosabban ez a hibaüzenet fogadott: system thread exception not handled. Ritkán de előfordulnak olyan hibák mint a hang crashel, vagy a videó egy millisecundumra feketévé válik (mikor megvan állítva és egy idő után elindítom) na meg a laptop 4 hangszórójából 3 működik


Azt hogy miért kérdem hogy a drivert a leonovo oldaláról töltsem le az azért mert ott kifejezetten erre a laptop modelre van tervezve viszont az a driver 2021 januári.


A laptop újonnan volt véve márciusban.

Hiba lehet azért keletkezett mert nem töröltem le a radeon szoftvert mielőtt telepítettem volna az újat.


Laptop: Lenovo IdeaPad 5 15ARE05

CPU: Ryzen 3 4300u

GPU: Radeon Graphics


Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. szept. 6. 21:03
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!