Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik Linux jó egy embernek...

Melyik Linux jó egy embernek elsőnek?

Figyelt kérdés
Windows 10-es vagyok és gondolkodtam azon hogy Linuxra váltok mert sokan mondják hogy jó és megéri.

2022. szept. 26. 20:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%

A linux mint-et javasolnám.

Az Ubuntu is jó lenne, de annak furcsa lehet a kezelőfelülete, persze ettől még egy kitűnő linux és ha hozzá szoksz nagyon jó barátod lehet.

A linux mint-hez sok online támogatást is kaphatsz, mivel népszerű a rendszer. Ugyan ez megvan az Ubunu-nál is.

Azonban javasolnék egy olyat, ha a géped erőforrásai is engedi, akkor tesztelgess virtual box alatt, hogy mi az ami szimpatikus lenne neked, vagy csak nézzél róla videókat.

Én a Linux mint-el kezdtem megszeretni a linux világát, majd ubuntu, de rengeteget kipróbáltam már.

2022. szept. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
73%
Én mindig az Ubuntut mondom, mert az az egyik legelterjettebb és én is azzal kezdtem. Nézz róla képet, hogy mennyire tetszik-e az új felület. Nekem a mostaniak pl egyáltalán nem jönnek be, ezért inkább Kubuntura váltottam, ami a KDE kezelőfelületét használja.
2022. szept. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
28%
Mire használod a géped? Ha valami régi hardver van alatta egyszerűbb ha teszel rá pl Win 7-et.
2022. szept. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
17%
Arch + gnome/plasma
2022. szept. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
58%
Mint vagy Ubuntu szerintem is.
2022. szept. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
51%

Az ubuntu gnome felületétől be fogsz sírni azt garantálom.

Ha windowsról szeretnél váltani, akkor Linux mint. Ezt a legkönnyebb megszokni.

2022. szept. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
69%

Linux mint vagy Kubuntu. A Mate, Cinnamon és a KDE felületek valamennyire hasonlítanak a Windowsra, sokkal könnyebb megszokni, mint egy Gnome-ot.


Windows után a filerendszer lesz amúgy a legfurcsább, mert Linuxon nincs C: D: stb meghajtó, hanem egy hierarchikus filerendszer van.

2022. szept. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Thunderfairy ***** válasza:
53%
Linux Mint mindenképpen Windows-ról váltoknak és Cinnamon felülettel. Kipróbálod és meglátjuk maradsz e linux-nál. Szó szerint.
2022. szept. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
69%
Az arch miért lett lepontozva, ha szabad kérdeznem?
2022. szept. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
86%
#9: Az Arch egy nagyon jó distro, de egyértelműen NEM kezdőknek való! Bocsi, de egy kezdő, aki most akar Windowsról átállni még telepíteni sem fogja tudni az Arch-ot.
2022. szept. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!