Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik Linux jó egy embernek...

Melyik Linux jó egy embernek elsőnek?

Figyelt kérdés
Windows 10-es vagyok és gondolkodtam azon hogy Linuxra váltok mert sokan mondják hogy jó és megéri.

2022. szept. 26. 20:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
87%

"Az ubuntu gnome felületétől be fogsz sírni azt garantálom. Ha windowsról szeretnél váltani, akkor Linux mint. Ezt a legkönnyebb megszokni."

Egyetértek, de ahogy már írták, nem mindegy, melyik felülettel, ha már a Gnome-ból indultunk ki. Illetve tuképpen mindegy, mert úgyis a Linux alapokat kell először megszokni, csak akkor ne azért legyen Mint, mert a Gnome gáz. :))

Amúgy én is a Mint-et javaslom. Debian/Ubuntu alapú, gazdag repo-k, kézreálló kezelés. (Vigyázat, nem az LMDE, hanem a Cinnamon/MATE/Xfce egyike. Az LMDE is jó, csak talán nem annyira kezdőknek.)


A lényeg, amibe sokan belebuknak: A Linux (disztró) nem egy "másik Windows"!! Van hasonlóság, ugyanakkor sok Win-es dolgot el kell felejteni. Ha erre nyitott vagy, akkor megéri, ha más nem, akkor tanulás, nézőpont-tágítás céljából.

2022. szept. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
55%
#10 igazad van, lehet egy manjaro jobb lenne első körben, kb arch+ grafikus installer, viszont az ubuntu vonalat (beleértve a popos, mint, es a többi n+1. disztrót) mindenképp elengedném, az ilyen noob friendly cuccokból az lesz csak, hogyha picit is jobban érdekelné a linux, akkor jól beszopja. Ja és a package manager is szar, össze sem hasonlítható a Pacman+Aur komboval
2022. szept. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem már most elijesztettük a kérdezőt. :))
2022. szept. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
89%
Sok évvel ezelőtt végigjártam ugyanezt az utat. Én is mint sok mindenki az Ubuntu-val próbálkoztam. Lassú volt, az elrendezése (gnome) valami borzalom, nem találtam semmit, semmi nem úgy működött, még talán valami hang probléma is volt. Mondjuk full kezdő voltam. Nem értettem a fájlrendszert, az elrendezést stb. Aztán mivel baromi lassú is volt, visszaraktam a Windowst. Aztán nem hagyott nyugodni, elkezdtem róla olvasni, kezdtem megérteni, és nekem a Linux Mint vált be. Próbálkoztam Manjaroval is, az is tetszett de a hibrid kártyát nem bírtam megoldani, amit a Mint-ben 2 kattintással megoldottam. Szóval ha Windowsról váltasz full kezdőként, én nem javaslom az Ubuntut. Rossz tapasztalatod lesz elsőre és nem biztos, hogy fogsz majd róla tanulni, és neten keresgetni. A Mint szinte előre be van állítva, gyors, egyszerű, szinte magától érthetődő.
2022. szept. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
78%
Nekem az Ubuntuban a legidegesítőbb, hogy a hülye Snap-et erőlteti.
2022. szept. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Thunderfairy ***** válasza:
38%
Miért is lett lepontozva a válaszom??? Tipikus gyakori kérdések huzzás. Mindig a lehető leghasznosabb válaszok vannak sok helyen lepontozva.
2022. szept. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
78%
#14 Bumblebee nevű cuccot kell beszerezni, az egyrészt maga beosztja h mire melyik kártyát használja, vagy te manuálisan tudod váltogatni
2022. szept. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Tom Benko ***** válasza:
13%

Olyan Linux, ami a lehető legtávolabb áll a windows _megjelenésétől_.


Én is az Arch ágat ajánlom, de kérdés, mennyire vagy szokva az angol leírásokhoz, meg a hardver ismeretéhez. Esetleg Manjaro vagy Arco, főleg utóbbit mondják kezdőknek.


De lehet Debian, Slackware vagy RedHat is. Talán a Debian az, ami kellően távoli a Windowstól, de még tolerálhatóan barátságos.

2022. szept. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 gentoojedi ***** válasza:
72%
Ha nem ok a Mint vagy az Ubuntu, akkor kezdőnek a Mageiát ajánlom.
2022. szept. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
87%

Mielőtt teljesen letörlöd a Windowst érdemes valamennyire kipróbálni előtte egy distrot:


- Ne virtuális géppel próbálkozz. Túl sok felesleges komplexitással jár, főleg egy kezdőnek. Nem lesz olyan teljesítménye, nem biztos hogy elsőre be tudod állítani a képernyő-felbontást stb.


- Ehelyett próbáld ki, hogy felrakod egy olyan gépre amit nem sajnálsz. Például ha van egy laptopod, azon kipróbálhatod.


- Ha nincs másik géped ajánlom a Live USB-ket. Ezzel kipróbálhatsz más oprendszereket úgy, hogy nem kell telepítened.


- Próbálj ki Linuxos programokat Windowson: pl. a GIMP, LibreOffice stb. telepíthető Windowson, le tudod tesztelni.


- Tervezz előre: nézd meg milyen programokat használsz Windowson, nézd meg Linuxon elérhető-e. Ha nem, próbáld ki az alternatívákat pl: Photoshop -> GIMP.


- Kezdésnek Linux Mintet javaslom. De ugyanúgy jó lehet akár az Ubuntu is. Az Ubuntunak is több változata van: Kubuntu, Xubuntu stb. Érdemes ezeket is kipróbálni, megnézni mi a különbség, neked melyik tetszik.

2022. szept. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!