Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Microsoft mikor lesz végre...

A Microsoft mikor lesz végre képes rá, hogy egy erőforráshatékony operációs rendszert írjon?

Figyelt kérdés
2022. szept. 30. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Soha.
2022. szept. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez a hajó rég elment, ma már annyi munka kéne hozzá, ami nem gazdaságos. Nem arról van szó, hogy ne tudna, nem akar, pont úgy, ahogy te se fekteted be minden pénzed napelembe, hogy aztán 20-30 évig csak vajaskenyérre fussa.
2022. szept. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Már megtette a 80-as években. DOS volt a neve. Tökéletesen erőforráshatékony volt. De az embereknek ennél több kellet, nem a hatékonyságot várták el.
2022. szept. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szirty ***** válasza:

Lehet hogy nem is a képesség, hanem a hajlandóság hiányzik :)

Majd ha érdekében fog állni akkor megcsinálja. Addig biztosan nem, mert semmi olyat nem csinál amihez nem fűződik érdeke.

2022. szept. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit értesz erőforrás-hatékonyságon. Ha úgy gondolod, azért kell 64 Giga RAM a gépedbe, hogy ne használja a rendszer, akkor vegyél kevesebb ramot. Az erőforrás-hatékonyság pont abban áll, hogy a rendelkezésekre álló erőforrásokat a lehető legteljesebben használja fel (minek 64 Giga, ha folyton gyorsítótárazni kényszerül?), és azokat úgy osztja el, hogy mindig az adott feladathoz mérten rendeli hozzá a magasabb, alacsonyabb értékeket.


Viszont ez nem kizárólag a rendszeren múlik. Sok olyan program van, ahol a programon belül kell beállítanod, mekkora erőforrást szánsz neki. Pl egy After Effects esetében felcsűrheted a RAM-ot majd a maximumra, ilyenkor a preview jóval gyorsabb lesz, cserébe viszont a háttérben futó feladatoknak nem hagysz elég erőforrást.

2022. okt. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szirty ***** válasza:

"Az erőforrás-hatékonyság pont abban áll, hogy a rendelkezésekre álló erőforrásokat a lehető legteljesebben használja fel"


Szerintem az erőforrás-hatékonyság inkább azt jelenti, hogy annyit használ amennyi szükséges.

Nem foglal le fölöslegesen memóriát, nem fut fölösleges köröket a CPU, amit felhasznál az effektíve hasznos.


Én sem leszek attól energiahatékony ha azért terhelem a villamos hálózatot 16A-el mert annyi a maximum.

2022. okt. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6: >>Szerintem az erőforrás-hatékonyság inkább azt jelenti, hogy annyit használ amennyi szükséges.<<


A "szerintem" mint vélemény nem objektív válasz egy olyan kérdésre, hogy egy gép a lehető legjobb hatásfokkal dolgozik-e, vagy sem.


>>Nem foglal le fölöslegesen memóriát, nem fut fölösleges köröket a CPU, amit felhasznál az effektíve hasznos.<<


Mivel igazolod, hogy így teszi? És egész pontosan melyik gép? Milyen konfiguráción? A tiéd vagy az enyém? Laptop, desktop, szerver vagy tablet?

2022. okt. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szirty ***** válasza:

"A "szerintem" mint vélemény nem objektív válasz egy olyan kérdésre, hogy egy gép a lehető legjobb hatásfokkal dolgozik-e, vagy sem."


Nem állt szándékomban mérésekkel alátámasztott tudományosan egy alapvetést igazolni.

Csupán megjegyeztem, hogy attól ha egy gép sok memóriát és CPU időt használ egy feladathoz abból önmagában messze nem következik az hogy hatékonyan használja ezeket az erőforrásokat.

Triviálisan nyilvánvaló dolog hogy így van.


"Mivel igazolod, hogy így teszi?"


HA így teszi akkor hatékony. HA nem így teszi akkor nem.


"És egész pontosan melyik gép?"


Tökéletesen mindegy.

2022. okt. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!