Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programot ajáltok...

Milyen programot ajáltok külső víruskereséssre?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Hozzám került egy laptopp, a tulaj azt kérte, hogy vírusmentesítsem a gépet + adott a listát, hogy mijen programok legyenek rá feltelepíve. Én Az teles ujra-telep-itést ajánlat neki, de ő raszkodik h a régi rendszert klonozzam rá egy ssd-re amit itt hagyott nálam. Mijen virusirtot ajnálotoknátok iletve hogy kezjek bele ebben a klonózásban? Köszi!

2022. okt. 8. 01:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Érdemes először is az inkriminált gépet a rajta levő rendszer indítása nélkül, külső meghajtóról (USB pendriveról/merevlemezről vagy hálózatról PXE) indítható kártevőkeresőkkel (többel, több szem többet lát alapon) végigellenőrizni - itt van pár:

[link]

vagy esetleg ott van a Hiren's BootCD PE:

[link]


Klónozáshoz példának okáért ott van a Clonezilla:

[link]

a Rescuezilla:

[link]

vagy az előbb említett Hiren's BootCD PE lemezen is találhatóak klónozó eszközök

2022. okt. 8. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A régi rendszer kompromittálódott, ezt kell elmagyarázni neki. Ha nem érti meg, akkor ne vállald el, ezt tudom javasolni.
2022. okt. 8. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Eset Nod 32

Túl érzékeny, ezért az egyedi kivételek megadására figyelni kell.

2022. okt. 8. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első hozzászólásban említett Boot Cd-ről futtasd az Eset Online Scanner-t.

Klónozásra a Macrium Reflect is jó, lehet hogy a CloneZilla egyszerűbb de nem tudom.

2022. okt. 8. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag nem ajánlott ezzel pocsékolni az időt.

Én már próbáltam ilyet többször is, mindig annyira fertőzött volt, hogy összeomlott a Windows a vírusírtás végeztével, volt, hogy napokkal az írtás után omlott össze, ami után következett a tiszta telepítés.

2022. okt. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!