Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Igaz hogy ha valaki az excelt...

Igaz hogy ha valaki az excelt alaposan megtanulja akkor azzal kap magának biztos állást? (Tehát olyan emberről van szó aki nem programozó vagy max minimális mértékben tud programozni, de fogja az excelt és megtanul róla mindent amit csak

Figyelt kérdés
felel a neten)
2022. okt. 9. 05:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
34%

Jártam már úgy, hogy valamibe éveket fektettem bele (időt-energiát nem kímélve, könyveket is vásároltam, gyakoroltam, tanultam) aztán jött az arculcsapás: "semmire se tudom használni".

Átérzem Kérdező problémáját és ezért reális képet festeni jobb lett volna.


Kérdező: regisztrálj a Profession-ra, keress rá az Excel-tudást igénylő állásokra, ott láthatod hova, milyen feladatokra keresnek embert és még miket kell teljesíteni.

2022. okt. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Alapvetően csak Excel tudással semmire nem mész. Sokan "fordítva ülnek a lovon". Az Excel egy eszköz kb. olyan mint egy kockásfüzet és egy ceruza, semmivel sem több ha máshoz nem ért az ember. Tehát ha én jól tudom használni a ceruzámat és a kockás füzetet de máshoz nem értek lesz állásom? Hát nem lesz.

Az excel egy "kiegészítő eszköz". Mindenki a saját szakmájának megfelelően asználja. Pl. lehet benne mérnöki sázmításokat egyszerűsíteni, lehet benne gazdasági stb. szmításokat végezni. Igazán van egy szakmád és ahhoz megtanulod az excel azon részét amire szükséged van. És ennyi.


Egy helyen lehet előnye ha jól megtanultad az Excelt és jól tudsz tanítani, elmehetsz olyan helyre ahol Excelt tanítanak, de ahhoz meg nagyon széles látókör kell, hogy tudjál segíteni a felmerülő szakmai feladatok megoldásában.


És nevezhetsz trollnak de erről szól a dolog.

2022. okt. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
34%
Kérdező: szerintem ne hagyd, hogy elvegyék a kedvedet-lelkesedésedet.
2022. okt. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Köszi. Amúgy az értelmesen kritikus gondolatokra nyitott vagyok
2022. okt. 9. 14:23
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

#7 "Valami pozitívat is írjatok Kérdezőnek, hogy ne menjen el a kedve a tanulástól."

Mondjuk az elég pozitívum, hogy ismerni fog egy táblázatkezelő szoftvert, amivel rengeteg munkafolyamat lerövidíthető?

Ha valakinek az egyetlen motiváló erő az, hogy menten legyen munkája, azt valós érvekkel nem lehet motiválni.

2022. okt. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

"Érdemes volt trollnak nevezni mert így összeszedted magad"

És mondd, te ki a fenének képzeled magad, hogy ilyen fellengzősen alkoss véleményt másokról?

"Köszi. Amúgy az értelmesen kritikus gondolatokra nyitott vagyok"

Dehogy vagy. Te csak a te elképzeléseidet (hamisan) megerősítő véleményekre vagy nyitott.

De ha akkora az arcod, akkor hajrá! Tanuld meg, és álmodozz arról, hogy ettől másnap már lesz is munkád.

2022. okt. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

"Jártam már úgy, hogy valamibe éveket fektettem bele (időt-energiát nem kímélve, könyveket is vásároltam, gyakoroltam, tanultam) aztán jött az arculcsapás: "semmire se tudom használni""

Ezt nevezem én hibás hozzáállásnak.

Ha az ember megtanult valamit, attól ő már több lett. Nincs olyan tudás, ami sem közvetlenül, sem közvetetten ne lenne hasznos. Az már persze más kérdés, hogy ennek a mértéke és megtérülése nem feltétlenül olyan, amilyet az ember szeretne, de ettől még az alapvető felvetés igaz: nincs értéktelen tudás.

Ha pedig valaki ennyire a legkisebb erőfeszítés irányába halad, akkor meg tájékozódjon a lehetőségekről, mielőtt vaktában tanulni kezd.

2022. okt. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
49%

MS office alapszintű ismeretét

már szinte minden munkakörben elvárják. A haladó Excel a VBA programozással kezdődik,amivel már ki lehet tűnni a tömegből.

2022. okt. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon "érdemes" itt kérdezni, nemhogy inspirációt adnának: "akkor tanuld még meg a ... -t is", "Az Excel ad egy olyan szemléletet: ha megtanulod még a ... -t meg a ... -t is, fejlődhetsz olylan irányba, hogy..."

Így meg leépítik az ember önbizalmát.

2022. okt. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
Jól írta a kérdező: trollok
2022. okt. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!