Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van egy pc amiben hdd van. Ez...

Van egy pc amiben hdd van. Ezen a hdd-n lévő teljes rendszert szeretném tovább vinni egy másik új pc-re amiben mvessd van. Elméletileg működne a klónozás. Csak nem zavar be neki, hogy egy teljesen új gépben működne tovább? Működni fog?

Figyelt kérdés
Azonos gépen már többször klónoztam, de így még nem kellett. Valaki próbálta már? Működik?

#reflex #HDD #klónozás #Macrium #Macrium reflex #Mve ssd
2022. okt. 22. 19:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%
Sokkal egyszerűbb ha feldobod frissen a rendszert, pillanatok alatt felmászik.
2022. okt. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Sztem is úgy lenne a legjobb, de a rajta lévő programok, adatbázis kezelő, programok, excel makrók, stb stb, csak szívás lenne utána felpakolgatni…
2022. okt. 22. 20:06
 3/15 anonim ***** válasza:
52%
A legegyszerűbb, ha a HDD-t beteszed az új gépbe amiben nvme ssd van és ott klónozod.
2022. okt. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

Szinte biztos, hogy működni fog. De arra figyelni kell, hogy mindkét diszk azonos partíciós-sémára legyen elkészítve (GPT vagy MBR).

Ha mégsem indulna el a Windows, akkor, ha GPT a partíciós-séma, klónozás után törölni kell az EFI partíciót, bebootolni egy Windows telepítőről, és paranccsorból a bootrect/bcdedit/bcdboot parancsokkal meg lehet oldani, hogy új EFI boot fájlt készítsen magának a Windows.

MBR partíciós séma esetében általában elég, ha aktív a boot meghajtó.

2022. okt. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

- Én is klónoztam már így "Macrium Reflect"-el, nálam probléma nélkül működik. Már magyarul is tud: [link]

- MBR-ről UEFI-re (vagy fordítva) könnyen átlehet konvertálni pl. AOMEI Partition Assistant-al is : [link]

- Ha más a VGA vagy a proci, akkor a Driver-t törölni kell pl. evvel "Display Driver Uninstaller".

2022. okt. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítséget. Sajnos az új gépben csak mvessd van, nem tudom betenni :)
2022. okt. 22. 22:01
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

#5 vagyok


Nekem van az asztali alaplapomon M2. MVMe SSD foglalat is. Az asztalin klónoztam amit áttettem a laptopomba. Úgy tudnád megoldani ha lenne MVMe SSD átalakító adaptered:

[link]


[link]

2022. okt. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%
Nyilván nem klónozni kell hanem menteni majd visszaállítani, usb-hdd ről bootolva a macrium rescue mediat és arra mentve a macrium filet is.
2022. okt. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#5!


Igen, igen. Az lesz mindenképp.

Csak pont azon agyalok, hogy úgy emléxem ez egy win7-es régebbi asztali gép. Arra gondoltam, hogy először átrakom ezt az egészet HDD-ről mve2ssd-re. S utána azt pedig majd a micro pc-be s ha minden fasza felupragelem win1-re. A win7-es az Pro verzió elvileg ez is menni fog. Köszönöm szépen a segítségeteket!

2022. okt. 23. 15:26
 10/15 A kérdező kommentje:
Sziasztok, megcsináltam. Igazatok volt, hogy a videókártyát utána le kell frissíteni. De ez legyen a legkevesebb, a win10 licenc miatt nem tettem netre, de fel vagyok készülve, hogy másik aktiválókód kell majd a másik cpu miatt. Tenyleg köszi szépen, hogy segîtettetek!
2022. okt. 23. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!