Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van egy balenaOS eszközöm....

Van egy balenaOS eszközöm. Hogyan lehet erre programokat telepíteni?

Figyelt kérdés

balenaOS 2.105.1+rev1

raspberrypi4-64


Nos, én teljesen hülye vagyok ehhez, de ennek kell futnia rajta egy feladat miatt sajnos.

Viszont hardverileg még lenne rajta szabad kapacitás, amit szeretnék kihasználni, nextcloud szerver (telefonról feltöltődő képeknek), és ilyesmik...


szóval csak root-ként tudok belépni SSH-n, nincsen az ubuntu/debianban megszokott wget, apt-get install, stb...

nem is találok listát arról, hogy mik érhetőek el egyáltalán, vagy hogyan lehet bármit telepíteni rá.


Valami kiindulási segítséget szeretnék kérni, mert nagyon nem értem, hogy ez mi akar lenni, hogyan akar működni.


2022. okt. 23. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
2022. okt. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Okés... tehát fut rajta ez a balenaOS konténer, amit akkor nekem futtatnom kell, tehát ez nem nálam van kezelve (?), és ezek szerint távolról teljesen hozzáférnek (mármint ami a konténeren belül van? azon kívül már nem?), meg így frissítik (?), benne van egy rajtam kívülálló fleetben (?), vagy valahogy így képzelem el most.


Akkor nekem az kellene, hogy ezen a konténeren kívül létrehozzam a saját kis debian szerű világomat, ahol szabadon garázdálkodhatok. Na ezt hogyan kéne csinálni?


de inkább linkelem, mert úgy látszik jobban talán, hogy hogyan néz ki.

Szóval ezt telepítettem most:

[link]

ez a leírás alapján:

[link]

Illetve a config.json-ba szépen beleraktam az SSH public key-emet, így férek hozzá én SSH root-ként.

2022. okt. 23. 20:22
 3/3 anonim ***** válasza:
50%
Ember, ott írja, hogy docker konténereket használ, nem sajátot...
2022. okt. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!