Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A vegasban az reális idő,hogy...

A vegasban az reális idő,hogy a gépem egy másfél órás DVD videóból készített sima HD-re átírt videón, 8 videószűrővel és 6 audiopluginnal a tetején, közel 11 órát dolgozik mire végez?

Figyelt kérdés
Ez jónak számít, elég overflowos, reális, vagy lassú mint a franc?

2022. nov. 1. 03:24
 1/6 anonim válasza:
0%

Ez azért függ szerintem az insertált szürők fajtájától és minőségétől is.

Nem tudom megitélni,mert nem igen dolgozom Vegassal.

Szerintem egy bikább géppel vagy videókártyával valamivel gyorsabbnak kellene lennie,de ez csak az én magánvéleményem.A vegas amúgy is mindig lassan dolgozott,de legalább biztosan és minőségveszteség nélkül és ráadásul professzionális.

Tényleg nem tudom megitélni.Szerintem egy 8-16GB-os videókártyával és intel 9-es processzorral, 3-4 óra alatt letolja a műveletet,vagy még hamarabb.De én is kíváncsi lennék szakértőbb hozzászolók véleményére

2022. nov. 1. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Teljesen reális tud lenni, főleg, hogy semmit nem tudunk arról, hogy milyen specifikációval rendelkezik a gép.
2022. nov. 1. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez gépfüggő. Hisz gondolom művelet közben a géped süvít!
2022. nov. 1. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

Miért szégyelled leírni milyen konfigod van?

Egyébként nevetségesen sok idő. Nyilván köszönhető annak, hogy kevés a hardver.

Illetve szinte biztos, hogy kalóz verzióról van szó, amiben meg lehet van bányász script, és szándékosan lassítja a folyamatot hogy minél tovább tudja használni a VGA erőforrásait bányászatra.

2022. nov. 1. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Speciális beállításoktól és a pluginok,filterek minőségi és minőségbeli különbségétől is függ. Csak feltételezem hogy 720K-ba rendereled 29fps-el.Mert ez a normál HD minőség. Config-tól is függ.Egyértelmű hogy egy több százezer forintos videokártyával és egy trendi számítógéppel akár 2 óra alatt is megcsinálja ezt, még ha 14 izmos pluginnal nehezíted és terheled meg az egész kócerájt.Egy dolog biztos, hogy az alap gyári pluginok között is van olyan, ami nagyon be tudja lassítani az egészet és a Boris pluginok között is nem kevés. Főleg a videózaj szűrők, pixel fixerek, színzaj szűrök, audiozaj szűrések. Az is tudja lassítani nem kicsit a történetet, ha túl sok csatornával kell foglalkoznia egyszerre és az is ha sok áttűnést használsz a képkockák vagy videós átmenetek között.Alapvetően a Vegas qurva jó csak lassú.Nincs párja és vetélytársa sem túl sok.Final Cut Pro és a Premier max. Professzionális videózáshoz idő kellett mindig is. Még nem tartunk a fejlődés szupersztrádáján az Intel 9-esekkel is sok baj van.Nem stabilak és kiakadnak és a hozzá gyorsan összebarmolt alaplapok is gyerekcipőben járnak még.Még el kell telnie legalább 50 évnek, hogy 5 perc alatt készen legyünk mindennel;)
2022. nov. 1. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy szóltatok.:))


Igen ezekben van valami.Valami törölte a host fájlt a gépemről,de van sejtésem is róla hogy mi, egy nagy takarító program, de szerencsére mindent duplán és triplán mentek.A konfigom sem a legjobb nem mai és a videokártyám sem mai darab.Feltűnt hogy valami nem stimmel,mert ennél azért sokkal gyorsabb szokott lenni a művelet.Egy sávot használok csak,mert nem videófilmet, vagy filmet készítek csak átkonvertálást és szűréseket régi homevideóból és javított verziót.De amúgy nem szoktam használni ennyi BCC plugint,de most kell.Ez sem szokványos most egyébként. Nem lassú a gépem alapvetőleg.Simán tudok más programokkal is dolgozni és akár 4k videót is akadásmentesen lejátszani a művelet mellett, ezt is megnéztem.A netem sem lassú, szabad mint a madár. Nem használok tört verziót, profi stúdió verziót használok, amiért legalább 1000 dolcsit fizettünk ki. Majd rájövök a következő renderelésnél már biztos jó lesz. Köszönöm 4/5 hogy felhívtad a figyelmem erre a cryptovalutás őrületre, mert pont az új rendszertelepítés után el is felejtettem hogy ezekre is gondolnom kell, mert nem rég húztam újra a winfost és valahogy kimaradt az emlékezetemből. Sietnem kell mindez azért történhetett meg. Köszönök mindent.A gépet cserélni fogom nemsokára és a videokártyát meg főleg. Mindenkinek szép napot és eredményeset !!

2022. nov. 1. 07:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!