Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy több mint 10 éves laptopra...

Egy több mint 10 éves laptopra milyen op rendszert tegyek?

Figyelt kérdés
Apunak van egy kis régi fos windows 7-es laptopja de már nagyon lassú, és új életet szeretnék bele lehelni. Tehát egy másik op rendszert. Csak nem tudom melyiket. Mert ugye apu nem egy nagy számítógép szakértő tehát egy egyszerű felhasználó barát linux disztró kellene. Csak arra is figyelni kell hogy ugye egy 10+ éves laptopon melyik disztró futna el viszonylag gyorsan. Jó nem kell hogy olyan gyors legyen mint Flash, de viszonylag türhető legyen. Nah szóval melyik disztrót ajánlanátok?

2022. nov. 9. 19:33
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Apu csak Excelezni meg emailezni fog rajta. Csak a windows 7 már nagyon nagyon lassan fut neki, ezért kellene valami “kis linux”
2022. nov. 11. 19:07
 12/18 anonim ***** válasza:
35%

Mi volt rajta eredetileg? (gyárilag)

WinXP? Office97?


Típusát paramétereit se ismerjük.

2022. nov. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
64%

Kedves kérdező, és akiket érdekelt volna egy hosszabb, velősebb vélasz:


Hát az volt, a #6-os de töröltöttem. :) Szoftverre és hardverre lebontva általánosan (mert a konkrétumok nem ismertek) leírtam mit érdemes tenni, hogy egy régi gép amennyire legyen, használható legyen általános célokra. Mik az általánosan elfogadott ötletek, a végén Linux-os javaslattal.


De aztán számomra érthetetlen módon annyira le lett pontozva (~10%), hogy az már a globális reputációmon is látszódott. Pl ebben a kategóriában csak ezen kérdés miatt kb 75%-ról 67% esett a "hasznosság". Úgyhogy a további trollkodást megelőzvén töröltöttem.


Ilyenkor néha rájön az ember, hogy mi a tökömet is pazarolok másokra hosszú perceket (de van olyan kérdés ahol valaminek utánanázek, kipróbálom csak hogy adekvált választ adjak, és akár félórák is lehetnek) hogy segítsek másoknak. Ilyenkor igen, sz#rul esik az embernek, és hónapokig tesz utána mások problémájára. Még magát is megutálja hogy önzetlenül próbált segíteni. Ráadásul ha amúgy az IT a szakmája és máshol ezért fizetnek is neki.


Röviden: oldd meg... kb 25 éves informatikai tapasztalat nincs ingyen. Most egy ideig legalább is nincs :D


Én meg nem segítek csak azért hogy utána trollok lepontozzák, és még nekem legyen rossz érzésem.


Ezt lepontozhatjátok nyugodtan, és be is szólógathattok :D :D :D Mindegyiken jót nevetek majd :)

2022. nov. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
52%

Én ajánlottam a Puppylinuxot, 18%on van hasznosság tekintetében.


Kb 15 perc alatt installálható, egy kész Oprendszert kapsz, ami iszonyat kevés helyet foglal, kb 10 perc utána még kicsit pofozgatni, hogy ha kell Openoffice, meg egykét plusz dolog.

De van olyan változat is valoszinüleg, ami tartalmazza alapbol az ilyen "pluszokat".

Én egy P4es procis gépen használtam, amiben nem volt merevlemez, és volt bent 1 GB RAM, az egészet egy 1 Gigás pendriveról futtatam.


Mivel pontos konfigot nem tudtunk meg,(még mindig pedig kb 3 perc megnézni a gépen), ezért én sem írtam bővebben...

2022. nov. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
64%
Akkor egy biztos, az az a kérdés, amiben nem érdemes segíteni :D
2022. nov. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
33%
Ha lassú az lehet azért mert HDD van a laptopban nem SSD, és ezen egy Linux sem fog segíteni. A HDD ugyanolyan lassan fogja betölteni a Linuxot és a Windowst is, az SSD ugyanolyan gyorsan fogja betölteni a Windowst és a Linuxot is. A helyes megoldás egy HDD->SSD csere lenne, de ahhoz pénz kell ugye
2022. nov. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
25%

Én ezt a régi gépre linux témát elengedném. Még anno a Windows XP mégszűnésekor is próbálták rávenni a régi gépet használókat. Hát...

Valamiért nem lett egy sikertörténet, nem lett az az év sem a linux desktop éve.

2022. nov. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Tom Benko ***** válasza:
0%
Excel, e-mail... Erre bármelyik kisigényű disztró jó. Én az ArchLinuxot javaslom, jól testreszabható, desktopra szánt rendszer.
2022. nov. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!