Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel-ben lehet-e olyat...

Tomy88trance kérdése:

Excel-ben lehet-e olyat csinálni ,hogy ABC sorrendbe betegye az utólag adattal kitöltött cellát a helyes sorba?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy van egy névlista és, ha új nevet adok hozzá teszem azt egy üres cellába a többi alá akkor a már abc-be rendezett cellák közé be tudja-e szúrni vagy van-e erre valami módszer vagy esetleg másik program? (Fontos, hogy a legegyszerűbb módszer kellene, mert nem nekem kell)

2022. nov. 14. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Kezdőlap/rendezés és szűrés panelből lenyitható a rendezés lehetősége. Előtte ki kell jelölni a rendezendő tartományt.
2022. nov. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt az alap dolgot tudom, de olyan megoldás nincs, hogy nem kell kijelölni?
2022. nov. 14. 11:36
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

Ha nem jelölöd ki, honnan tudja a program mit akarsz rendezni és mekkora terjedelemben? Ha van egy oszlopfejléc cella, rögtön felborítod az egész rendszert vele, amikor ábécésorrendbe rakja a többi adat közé azt a szót is. Elvileg, mert a gyakorlatban minden elvégzett művelet az adott kijelölésre érvényes - ha nem jelölsz ki tartományt, akkor az 1 darab cellára próbálja érvényesíteni amin épp az egérmutató utoljára állt. Egyszerűen hibával le fog állni, hogy nem végezhető el ilyen művelet.

Azért legyen bármilyen laikus, aki Excelt használ nehogy már ne tudjon tartományt kijelölni. Ha valóban nem tud, a programot sem lesz képes használni.

2022. nov. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Itt nem a "nem tud" kijelölni a lényeg,hanem ha új cellába ír valamit akkor azt szeretné ha berakná a többi közé automatikusan ami már abc-be van. Nincs erre valami függvény pl? Mert így hiába jelölöm ki az üres cellát és teszem abc sorrendbe, ha beír valamit akkor az resetelődik és újra ki kell jelölni.
2022. nov. 14. 23:01
 5/7 A kérdező kommentje:
Esetleg másik program is jó ,ha van ilyen
2022. nov. 14. 23:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Van SORBA.RENDEZ és RENDEZÉS.ALAP.SZERINT függvény, de jóval bonyolultabb mint kijelölni a tartományt és rendezni:

[link]

[link]

2022. nov. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen valóban, rég használtam ilyesmit, de ez működik üres cellával is nem? Mármint ha új adat lesz beírva az alatta levő üres cellába akkor azt is sorba teszi, annyi igazából, hogy jó nagy tartományt kell megadni amit használjon a függvény. Igazából csak 1 oszlopnak kellene abc-be lennie, viszont folyamatosan kerülnek bele új dolgok úgyhogy így jobb lenne mint, hogy folyton kijelölni meg rendezni. Mint írtam nem nekem kell így ha az illetőnek az macera ,hogy kijelölje mindig meg sorba rendezze akkor lehet így jobb a megoldás.
2022. nov. 15. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!