Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van erre valami megoldás...

Van erre valami megoldás igazi DOS módban?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet úgy elérni a DOS módot CD-ről (Bootlható ISO fájlal), vagy EasyBCD segítségével betöltött ISO fájlal, hogy a mai winyók NTFS-re particionált lemezterületét, rendesen lehessen használni és ne akadjon ki vagy ne indítsa újra a gépet? Gyakorlatban a régi IDE winyókat, akár NTFS-re, akár FAT32-re volt formázva, el lehetett érni rendesen, kiakadás, vagy gépújraindítási hiba nélkül, a mai SATA-s merevlemezeket milyen programmal lehet elérni rendesen, független attól, hogy mire lett formázva a partíció DOS módból ? Van erre valami rendes NTFS kezelő program, vagy eljárás Dos 6.2 vagy Dos 7.1 alá és ha igen hol és mi a neve?

2022. nov. 15. 17:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

DOS boot pendrieot lehet Rufus-al készíteni.

De!

A DOS nem támogat ntfs-t.

A PATA lemezek csak IDE módot támogatnak.

A SATA lemezek IDE és AHCI módot is támogatnak. (Manapság biosban ez utóbbi az alapértelmezés)

2022. nov. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Van külső extension, amivel el lehet érni az NFTS formatot is.

NTFS4DOS pl.


De mi az oka, hogy el akarod érni, és ráadásul bootolható CDről?

Egy linux live CDvel többre mész, ha mondjuk adatot akarsz menteni.

2022. nov. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 DK-s ***** válasza:
A DOS6.22-re már volt konverter amivel írhatóvá, és olvashatóvá tudtad tenni az NTFS-t. Sajnos fogalmam sincs hogy mi volt a neve, de létezik, használtam is.
2022. nov. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 DK-s ***** válasza:

Ez asz'szem csak olvasni tudja:

[link]

2022. nov. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Mi a célod vele?
2022. nov. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Sem az NTFS4DOS, sem pedig az NTFSDOS nem működik rendesen SATA-s, NTFS, Win10-es partíción. Ezeket néztem. Tehát működik éppen csak nem jól. Gyakorlatilag vagy kifagy ha másolni szeretnék DOS módban valamit a CD-ről a merevlemezre, az NTFS partícióra, vagy újraindítja a gépet. Korábbi operációs rendszerek esetén semmi gond nincs, mint Windows XP, Windows 98. Ezek a hibák csak a Windows 7-nél és a Windows 10-es oprendszer jelenlétében vannak. Ezeket a több mint 500 Gigabyte-os vagy több mint 2 Terabyte-os lemezeket NTFS partícióra formázva, SATA-s winyóknál már egyáltalán nem tudja kezelni. IDE-s winyón igen, vagy olyan SATA-s winyón, ami nem éri el 160 GB-ot sem. Sem a hosszú fájlneveket nem tudja kezelni, sem pedig a hosszú könyvtárneveket. A legnagyobb probléma az, hogy másolni nem lehet rá és menteni rajta. Az XMSDSK esetében pedig vannak DOS-os alkalmazások melyek vagy kifagynak, vagy pedig el sem indulnak, vagy szintén újraindítják a gépet. Gyakorlatilag egy mai divatos és legújabb PC-vel, csak úgy lehetséges Windows 7-es és Win 10-es operációs rendszerről törölni, menteni és egyéb műveleteket végezni, ha Hirens Boot CD-t, vagy Hirens Boot DVD-t használsz, vagy úgy, ha valami mást, ami eleve kezeli a SATA-s winyókat bármilyen partícióra formázva, mint PL Acronis termékek. Igazából sok mindent végignéztem de érdemi megoldásokra nem jutottam. Egész biztosan van valami megoldás egyébként, mert a Hirens Boot CD-vel DOS-módban képes elérni a winyókat és azokat meg is tudja formázni, vagy egyéb javító üzemmódokat tud rá alkalmazni és látja is az összes merevlemezt. De alapszintű és egyszerűbb fájlkezelő programokkal nem tudja rendesen elérni és használni ezeket a merevlemezeket. Legalább is nálam eddig nem találtam rá megoldást. Az is lehet, hogy le kellene valamilyen régi DOS-os programmal előtte lassítani a gépet, Varislow, vagy valami más és akkor nem akadna ki, ezt pl még nem néztem meg. Az is lehet hogy a gyorsasággal van a baj, de lehet más a probléma, ami lehet hogy ezeknél az új gépeknél már nem orvosolható.
2022. nov. 15. 20:11
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem irtad meg mire kell....

Linux alatt eléred az NTFS particiokat.

2022. nov. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom és onnan lehet is törölni. Ismerem. Itt az a probléma, ha pl Qbasic-ben, Turbo Pascal-ban, vagy Turbo C-ben akarnék programozni egy mai géppel, akkor azt csak Virtualboxban, DosBoxban lehet megtenni. A fő probléma az, hogy nem lehet elérni rendesen és írni az NTFS merevlemezekre DOS módban. Mivel a felsorolt programozási nyelveknek azonnal szükséges van fájl elérésekre, adatmentésekre és felülírásra is programozás közben, ezért ezt nem lehet megkerülni csak XMSDSK-val, vagy RAMDRIVE-al és akkor ha van Floppy meghajtó a gépben. De ez is kín szenvedéssel jár. Ezért kellene valamilyen olyan DOS-os program, vagy valami trükkös eljárás, amivel rendesen tudja kezelni az NTFS-re formázott partíciókat DOS módban is, akármilyen háttér oprendszer jelenlétében. Régi géppel, régi oprendszerrel semmi probléma nincs, de ezekkel az új gépekkel, új winyókkal nem megvalósítható egyenlőre, legalább is én nem találtam eddig rá használható megoldást.
2022. nov. 15. 20:23
 9/20 anonim ***** válasza:
59%

Miért akarnál Turbo Pascalban programozni?


Kicsit ugy érzem, hogy nincs valós alapja a dolognak, csak próbálkozol valamit összehozni, ami tök felesleges.


Mint mikor a nagymamám szomorú, hogy a 18 éve VHS-re felvett filmjét nem tudja lejátszani, miközben a film elérhető sokkal jobb minőségben HBOMAXon, ő mégis azt akarná megnézni, amit felvett, szar képpel és hanggal meg reklámokkal valamelyik csatornáról....

2022. nov. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
A probléma amire keresem a megoldást ennél sokkal komplexebb, de mindegy, ez már teljesen más tészta. Az EasyBCD-vel hogy lehet olyan partíciót készíteni, amivel el lehet érni a merevlemezeket? Tehát készíteni, nem betölteni ISO fájlként, mert az virtuális és még a CD, virtuális CD meghajtón lévő programok sem látszódnak, ami bele van írva a Boot fájl extended módjába csak a rendszerfájlok. Esetleg Grub Dossal, hogy lehet elérni a meghajtókon lévő fájlokat? Pl tegyük fel, ha én felmásolom a Norton Commander-t, vagy a Volkov Commandert az egyik NTFS-re formázott meghajtóra, azt hogy lehet elérni GrubDos-al?
2022. nov. 15. 21:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!