Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van erre valami megoldás...

Van erre valami megoldás igazi DOS módban?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet úgy elérni a DOS módot CD-ről (Bootlható ISO fájlal), vagy EasyBCD segítségével betöltött ISO fájlal, hogy a mai winyók NTFS-re particionált lemezterületét, rendesen lehessen használni és ne akadjon ki vagy ne indítsa újra a gépet? Gyakorlatban a régi IDE winyókat, akár NTFS-re, akár FAT32-re volt formázva, el lehetett érni rendesen, kiakadás, vagy gépújraindítási hiba nélkül, a mai SATA-s merevlemezeket milyen programmal lehet elérni rendesen, független attól, hogy mire lett formázva a partíció DOS módból ? Van erre valami rendes NTFS kezelő program, vagy eljárás Dos 6.2 vagy Dos 7.1 alá és ha igen hol és mi a neve?

2022. nov. 15. 17:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
59%

Mivan? Grubbal elérni a Norton Commandert? EasyBCDvel particiót készíteni?


Te nagyon el vagy veszve...

Én nem pazarlom az időm a hülyeségeidre, de azért sok sikert!

2022. nov. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Tehát gyakorlatilag ha azt meg lehetne csinálni valahogy, hogy olyan elkülönített virtuális partíciót létrehozni az egyik NTFS-re formázott meghajtó alatt, amitől nem vesznek el az adatok a C meghajtóra telepített Windows 10-ből és a fő rendszer mellett tud működni egy írható-olvasható virtuális, vagy nem virtuális meghajtó, az már nagy segítség lenne. Nyilván ennek semmi akadálya nincs egy üres winyó esetén, amit annyi felé particionálok kezdetkor amennyi felé csak akarok, de úgy hogy már rajta van a Win 7 vagy Win 10 a rendszeren, hogy tudok mellette egy ilyen SUB meghajtót létrehozni, hogy ne vesszen el a fő operációs rendszer és a winchesteren lévő adatok ? Nem hiszem hogy ez lehetséges fizikailag, de ha mégis az már frankó lenne.
2022. nov. 15. 21:16
 13/20 anonim ***** válasza:

Mi a franc az a virtuális particio?


Létezik olyan, hogy partició resize, akkor az aktuális particiót, amin a win van kisebbre rakod, a felszabadó helyre meg csinálsz egy uj particiót (vagy ahogy te hivod, meghajtót)

2022. nov. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 DK-s ***** válasza:

XD


Sajnos megint nem emlékszem hogy pontosan mi csinálta, csak arra, hogy egy android rendszer lepett meg, és a grub4dos-nak is köze volt hozzá.


Úgy pakolta fel magát a gépre, hogy a meglévő rendszer "alatt" szétkapta két partícióra a vinyót, feltelepítette az androidot, majd rendszerválasztó menüt adott indításkor.


Nem biztos, de lehet hogy ez volt: [link]

2022. nov. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Szerintem NE akarj DOS alatt webet böngészni, facebókozni, youtube filmeket nézni... 🙄
2022. nov. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Megvan egyféle megoldás. Egy meglévő pendriveon hozok létre egy DOS-os rendszert FAT32-re formázva és onnan próbálkozom tovább. Majd később veszek egy kisebb kapacitású SATA-s merevlemezt és azt FAT32-re formázom és akkor minden megoldódott. Ez máshogy nem megy ahhoz a projecthez amihez kell és amivel próbálkozom.
2022. nov. 15. 21:58
 17/20 DK-s ***** válasza:

#15-nek:


Én sejtem hogy mit akar, és ha kitartó, megtalálja a megoldást. Nekem is sikerült annak idején.


Szerintem teljes hozzáférést próbál elérni a Windows-t tartalmazó meghajtóhoz, és inaktív állapotban akarja "piszkálni".


Ha ezt tervezi akkor ez csak régi, eredeti DOS-okkal fog sikerülni, vagy Linux-al.

2022. nov. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

#17

DOS-ból inkább NE írjon semmit Ntfs-re!

20+ éve fdd-ről bootolva én is próbáltam, de a stabilitást hírből sem ismerte, félő hogy olvashatatlan lesz tőle a lemez.

Inkább live linuxot ajánlanék.

2022. nov. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
A live linux neki nem jó, mert turbo pascalban akar programozni.
2022. nov. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

#19

Nem azt mondtam hogy ne DOS-ban programozzon, csak azt hogy NE DOS-ból írjon Ntfs-re. Win10-ből viszont a dos lemezei írhatók olvashatók.

2022. nov. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!