Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ellenőrizhető, hogy mikor...

Ellenőrizhető, hogy mikor volt újratelepítve a Windows?

Figyelt kérdés

Azért, mert van egy dolog, amit fél éve elbasztam.

Van egy üzleti laptop, amit kaptunk, és az átvételi nyilatkozatban van egy olyan, hogy azt a rendszert vagyunk kötelesek használni, amit a munkáltató telepített elő, és minden egyéb informatikai beavatkozás az informatikai központ feladata. Viszont én feltelepítettem egy Ubuntut, még fél éve, mert azt jobban szeretem. De mi van akkor, ha mondjuk vissza kell szolgáltatni a gépet? Vajon kötekedni fognak a Windows miatt? Természetesen visszaraknám a Windows 10 Pro operációs rendszert, ami rajta volt, és úgy adnám vissza, ahogyan adták, egy karcolás sincs rajta, semmi baja nincs. A kérdés, hogy ellenőrizhető-e, hogy nem az a Windows van rajta, amit ők raktak rá, hanem egy másik, ugyan olyan Windows?

Gondolkodom a felmondáson, ezért foglalkoztat ez a téma is.



2022. dec. 8. 06:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen simán,gépházban megnézhető a telepítés dátuma,de akár egy Aida rendszer elemző progival us megnézhető..

Én pont tegnap néztem meg kíváncsiságból, h mikor telepítettem az enyém (mondjuk az win8.1) és már 7éve 😁

2022. dec. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 P.O.C. ***** válasza:
100%

A Windows telepítés dátuma sokszor nem fedi a valóságot.


Az új gépemen Win 11 van. Itt 2022.10.29 -e szerepel a Windows névjegyében. És ugyan azt írja az írja az AIDA64 is. De ez hatalmas tévedés, mert ez csak a 22H2 frissítés telepítésének dátuma. A Windows 11 már sokkal régebb óta a gépemen van kb. megjelenése óta.


A legtutibb módszer, ha a vezérlőpultban a programok eltávolításánál nézed meg a dátumokat. Valószínű, hogy sok olyan program van te gépeden is, amit már első Windows telepítés napján a gépedre telepítettél azonnal. Ilyen nálam a Total Commander, Eset Internet Security, Nyomtató driver, stb..

Ott nekem 2021.10.08. -as dátum szerepel. Na az már inkább fedi a valóságot. :)

2022. dec. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ellenőrizhető, de valószínűleg nem fogják. Miután visszaadtad a gépet, legyalulják és újratelepítik a következő kollégának.
2022. dec. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szerintem is le fogják, csak azért mégis csak jó volt megkérdezni.
2022. dec. 8. 10:03
 5/6 P.O.C. ***** válasza:
59%
Lemezképet kellett volna csinálni, miután átvetted a laptopot. Most csak helyreállítanád és kész.
2022. dec. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

Mielőtt legyalultad menteni kellett volna. [link]

Akkor most bitre pontosan adhatnád vissza.

2022. dec. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!