Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Eshetőség számítása?

Eshetőség számítása?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy olyan weboldalt keresek, ahol a következőt tudnám csinálni: Van 15 golyóm (kék és fehér). Ezt a 15 golyót szeretném úgy megkapni, hogy az összes lehetőség legyen levezetve. Gondolok itt a színre, egy szín többször is használható.. Pl a 15 golyóból az 5. és a 9. kék, a többi pedig fehér, vagy 1-et kivéve fehér stb.. Aki tudna segíteni, azt megköszönöm!

2022. dec. 14. 11:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

2^15 lehetőséged van, mert minden pozícióban két féle golyóból választhatsz

Nem teljesen értem, hogy mire gondolsz az alatt, hogy az összes lehetőség levezetése

2022. dec. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Mert én az összes variációra vagyok kiváncsi, csak sok lenne ezt leírni.. Ezért keresnék egy olyan oldalt, ahol mondjuk be tudom írni, hogy 15 ,,esemény” és 2 ,,szín/esemény” amivel az összes lehetőséget leírja. Illetve azt nem írtad jól, mivel többször is lehet egy szín. Tehát az több, mint 2^15:) Lehet úgy is, hogy az összes felváltva vagy csak a 6. fehér és a 14. kék stb.. (Pl: KKFKKFKFKFKFKFF) Kombináció.
2022. dec. 14. 12:48
 3/19 anonim ***** válasza:

Igen, minden pozízióban kettő lehet és 15 pozíciód van.

Első lehet K vagy F, ehhez hozzájön, hogy bármelyik is legyen az első, a 2. is lehet K vagy F, ez már négy lehetőség. Mind a négyhez hozzájön, hogy bármelyik is áll fent belőlük, a 3. is K vagy F lehet, ami 4 * 2, és így tovább. Ebből jön, hogy 2^15

Ilyen weboldalt egyébként nem ismerek, de kódot lehet írni, pl. pythonban


for i in range (0, 32768):

print(("{:015b}".format(i)).replace("0", "F").replace("1", "K"))

2022. dec. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Na remek, kivette a 4 db space-t a print elől, ami kéne oda.
2022. dec. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Letesszük a 15 golyót egymás után. A kombinációkat viszont külön vedd, tehát lehet, hogy az 1. golyó fehér, akkor az 1 lehetőség. Utána lehet kék, az már 2 lehetőség, igen. Viszont abból induljunk ki, hogy összes kék, és felsoroljuk az összes lehetőséget, utána az összes fehér és az összes variáció. Tehát egyeket vagy akár az összeset tudom változtatni. A lényeg, hogy ne legyen ugyanolyan. Az több, mint 2^15 nem? Vagy csak nekem tűnik kevésnek:/
2022. dec. 14. 13:20
 6/19 anonim ***** válasza:

2^15 = 32768


Ha az összes kék az 1 lehetőség, nem? Vagy hogy különböztetünk meg két kék golyót?

2022. dec. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Tehát a lényeg, hogy helyileg ne legyen ugyanolyan. Ha a 6. és 7. kék, aztán a 7. és 8. az jó. Ez már megint 4 mert oda-vissza megy színben. Illetve ott a többi golyó, amit szintén tudunk variálni és más jön ki:)
2022. dec. 14. 13:28
 8/19 A kérdező kommentje:
Igen, okés, így megvan:)
2022. dec. 14. 13:28
 9/19 A kérdező kommentje:
A lényeg, hogy egy olyan weboldalt találjak, ahol beírom ezt a 2 betűt és variálja a lehetőségeket, levezetve, hogy ne csak kiszámolva legyen. De köszönöm a segítséged:)
2022. dec. 14. 13:30
 10/19 anonim ***** válasza:

Oké, akkor úgy, ahogy én gondoltam. Három golyóra amúgy ezek vannak:

FFF

FFK

FKF

FKK

KFF

KFK

KKF

KKK


Ez 8 = 2^3

2022. dec. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!