Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet rávenni a Windows...

Hogyan lehet rávenni a Windows XP-t, hogy bekapcsoláskor az internetről frissítse az időt?

Figyelt kérdés
Az alaplapomon lemerült az elem, ezért szeretném, ha működne a frissítés bekapcsoláskor, de még bekapcsolás után kézzel sem tudom rávenni a Windowst! Hiába próbálom az Adjust Date/Time-nál.
2010. okt. 1. 16:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezzel csak pocsékolod az idődet,Te is tudod ,hogy nem az a megoldás,hogy megerőszakoljuk a windowst,hanem az ,hogy kb 200 huf-ért veszel egy odavaló elemet.
2010. okt. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A kérdésre szeretnék választ kapni. Egyébként meg asztali gép, és mindig intereneten van, úgyhogy ez egy tökéletes megoldás lenne, ha a Windows képes rá.
2010. okt. 1. 17:39
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem a lemerült alaplapi elemem miatt, de ez a dolog engem is érdekelne, ha lehet ilyet.
2010. okt. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Atomic Clock Sync v3.0 (Free software)

[OS: Windows 7 (32-bit), Vista (32 bites), Server 2003, XP vagy 2000]

Letöltés:

[link]


használata:

[link]

2010. okt. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És a Windows alapból nem képes rá?
2010. okt. 2. 09:47
 6/7 A kérdező kommentje:

A fenti program egy nagy túró, és ha jó lenne, akkor se lenne alkalmas a probléma megoldására!

Valami más ötlet?

2010. okt. 5. 12:12
 7/7 anonim ***** válasza:

Látom, hogy a kérdés régi, de arra az esetre, ha más is ide találva erre a problémára keresve (úgy, mint én), megválaszolom.


Nekem is ez a problémám adódott, és hosszas keresgélés után találtam egy szoftvert, ami alkalmas a megoldására!!


[link]


Itt beállíthatod, hogy milyen ország szerverével, milyen időközönként szinkronizáljon, és ami a legjobb:


A használatról, ha nem akarod végigolvasni az angol nyelvű manualt: a Settings menüpontban megadhatod, hogy a Win indításakor automatikusan elinduljon a program, elvégezze a szinkronizálást, és lépjen is ki - így egyáltalán nem zavaró, és kényelmes a használata :) Most próbáltam ki a laptopomon, és működik!!! A Settings-ben az Automatic Launch Settings alpontban minden checkboxot pipálj ki, majd nyomd meg az Apply gombot.


Remélem, segít a válasz - az első hozzászóló okoskodásaihoz pedig csak annyit, hogy flegmán okoskodni biztos nagyon menő, de nem mindig old meg egy 200 HUF-os elem egy ilyen problémát. Pl. régi noti esetén, ahol beszerezhetetlen a bios elem a csere költségeiről nem is beszélve, és távoli ismerős esetén, aki nem igazán jártas a gépszerelésben, így kénytelen vagyok neki szoftveres megoldást nyújtani távolról.

2011. nov. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!