Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudnám ezt az osztást...

Hogyan tudnám ezt az osztást legegyszerűbben kiszámoltatni Excelben?

Figyelt kérdés

Van több ezer tört szám az A oszlopban, és ugyanennyi a B oszlopban. Az A oszlop számait kéne a B oszlop számaival soronként elosztani, a kapott eredményeket összeadni, és a végeredményt kiíratni egy cellába.

Tehát nem úgy, hogy elosztom az A oszlop végösszegét a B oszlop végösszegével, hanem A1/B1+A2/B2+A3/B3,...

Lényeges nehezítés, hogy semmilyen segédcella ne legyen, és ugyebár egyesével sem írhatok be több ezer hivatkozást függvénybe =(A1/B1)+(A2/B2)+(A3/B3) ....

Megvalósítható ez bármilyen függvénnyel vagy mindenképp segédcellát kéne alkalmazni a soronkénti összeadásokhoz?



2023. jan. 6. 16:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Így: =SZORZATÖSSZEG(A:B)
2023. jan. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Bazz bocs, osztani, nem szorozni.
2023. jan. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen, én is hasonlóképp reagáltam, amikor megtaláltam ezt a függvényt :D Arra is gondoltam már, hogy közös nevezőre hozom a számítást (a B oszlop értékeit), de itt is elakadtam a gondolatmenetben, mert nem érzékelem egyszerűbbnek tőle a problémát :D
2023. jan. 6. 18:16
 4/14 anonim ***** válasza:
Írsz rá egy VBA scriptet, megmondod melyik cellába írja a végösszeget, aztán meghívod.
2023. jan. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Áhh, rájöttem. Vektorművelettel megoldható amit rögtön összegzel: SZUM((A1:A3)/(B1:B3))
2023. jan. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Tessék, itt a script.

Teljes "A" oszlop értékeit elosztja "B" oszlop értékeivel soronként majd ezek eredményét összeadja.


[link]


Igaz, makrozni kell hozzá de elég könnyű így.


Elneveztem "DIVIDE_COLUMN_AB_AND_SUM"-nak, szóval ugyanúgy használható makrobarát munkafüzetbe beillesztve a scriptet, mint bármely más függvény.

Minden cellában kell valamilyen számnak lenni és ugyanannyi érték legyen A és B oszlopban.


Adott cellába kattintva ennyi:

=DIVIDE_COLUMN_AB_AND_SUM()

2023. jan. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#4-#6: nem értek a scriptíráshoz, belemélyülni sem szeretnék, és kerülöm, ha nem muszáj :D A kérdés mindenképp függvényes megoldásra irányul, esetleg más jellegű matematikai megközelítésre. És köszönöm a script-et, de a hozzászólás végén le is írom, miért nincs rá szükség :)

#5: Valami hasonlót ki akartam próbálni, de miután a sima =A1:A5/B1:B5 nem vált be, elkönyveltem, hogy tuti amúgy is hülyeség :D

Update: kipróbáltam, de eléggé önhatalmúlag működik :D Próbaképp A1:A5-be írtam pár számot, B1:B5-be is. Ha A1:B5 tartomány alatt szummáztam, #ÉRTÉK hibát jelzett, ha a C1-be, akkor szimplán kiszámolta az adott sor osztását, és ugyanazt a SZUM((A1:A5)/(B1:B5)) képletet egymás alá (C1:C5) bemásolva megkaptam a többi sorét is. Vagyis sajnos nem adja össze a teljes tartományt, csak az osztást végzi el soronként a megadott tartomány hatósugarában.

Update2: úgy érzem, sikerült ^^ Mégis csak bepróbálkoztam az 1. gondolatunkkal: =SZORZATÖSSZEG(A1:A5/B1:B5) és ilyen lett: 👌

Szerintem egy életre megjegyeztem :D

2023. jan. 6. 21:56
 8/14 anonim ***** válasza:

Ja, valóban a SZORZATÖSSZEG is működik. :)

Üdv, #4 (#6).

2023. jan. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hát pedig a SZUM((A1:A3)/(B1:B3)) nekem simán működik, akárhová is teszem...


Kép: [link]


C oszlopba osztásokat kiszámoltam és C5-be simán szummáztam (hogy lásd biztosra mennyi az összegük). C6-ban meg ott a tömbös osztás. D oszlopban a konkrét fv ami ezeket számolja. Ugyanazt adja. És ezt betettem A5-be is, közvetlenül alájuk, ugyanúgy működik. Nem lehet hogy egy ezeréves Excelt használsz?

2023. jan. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Akár le is fotózhattam volna, pontosan ugyanezt csináltam, és nem csak az Excel (ami 2019-es), de a Google Táblázat is ugyanazt a hibát hozta. Most újra kipróbáltam, Excelben működik, a Google Táblázatban továbbra sem, de mivel a szorzatösszeg jó, és számomra a Google-ben kell, hogy működjön, így megoldódott.
2023. jan. 9. 09:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!