Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az asztalon lévő Word doksit...

Az asztalon lévő Word doksit átrakosgatja máshova a gép. Hogy lehet ezt megakadályozni?

Figyelt kérdés

Korábbi Windowsokban is megfigyeltem, és a Win10-ben is jelen van a probléma. Az asztalra mentek egy Word-doksit. Később újra megnyitom, szerkesztem, elmentem, és ilyenkor nem ott lesz, ahova tettem az asztalon, hanem sorban balról-fentről a következő dokumentum lesz a többi után. Gondolom, egy ideiglenes fájlt hoz létre a doksi mappájában a Word a szerkesztéskor, és ennek helyére teszi a doksit mentéskor. Ez eléggé zavaró, mert keresgélem a doksit ott, ahova tettem, és nem találom.


Mi lehet erre a megoldás? Nyilván ha csak parancsikont teszek az asztalra, akkor az ott marad, ahova tettem, de ha már ott az asztal, egyszerűbb lenne oda menteni, ami amúgy is mindig kell. Néha átkonvertálom PDF-be, ahhoz is legjobb rögtön az asztalról hozzáférni.


Rákerestem a neten, de nem tudnak megoldást. Állítólag az asztal nem arra való, hogy dokumentumokat rakjunk oda, hanem hogy parancsikonokat. Meg aztán ment a vita a fórumon, hogy az a nem semmi, aki a doksijait az asztalon tárolja. De hát nekem ott max. 5 doksi van, amikkel mostanában dolgozom, az nem sok. Ráadásul néha másolatot készítek a fájlokról és átrakom pl. merevlemezre, ezt az asztalról a legkönnyebb.

[link]


Itthoni gépen és melóhelyen is fennáll a probléma.



2023. jan. 15. 19:25
 1/7 Farkas999 ***** válasza:
75%

Az asztali fájlok helye nem változik, csak ikonok átméretezésénél fordul elő ilyen. Nekem akkor kavarodtak el, amikor véletlenül az asztalon állt a kurzor és használtam a görgőt a CTRL-lal.

Nem túl nagyok véletlenül az ikonjaid? Ha nincs elég üres hely, akkor is csinálhat ilyet.

Egyébként és is az asztalon tartok 5 nagyméretű excel fájt, amiket állandóan használok és nem okoz problémát.

2023. jan. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De éppen ez az, hogy docx kiterjesztésű doksi helye megváltozik szerkesztés+mentés után.
2023. jan. 26. 11:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Nincs elrendezésben beállítva valami ABC sorrend, vagy utolsó mentés sorrend?
2023. jan. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nincs. Akkor minden mást is alaposan átrendezne, és nem csak egyetlen dokumentum mentésekor...
2023. jan. 30. 02:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, erre nem gondoltam, bocsi! 🙂
2023. jan. 30. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Semmi gond.
2023. jan. 30. 02:59
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezek megvoltak már?


1. lehetőség – Ellenőrizze a beállításokat


Kattintson a jobb gombbal az Asztalra, válassza a Nézet lehetőséget .

Győződjön meg arról, hogy nincs bejelölve az Ikonok automatikus elrendezése . Győződjön meg arról, hogy az ikonok igazítása to grid szintén nincs bejelölve.


2. lehetőség – Ikonfájl törlése


Nyomja meg a Windows billentyű + R billentyűt a Futtatás párbeszédpanel megjelenítéséhez. Írja be: %userprofile% , majd kattintson az OK gombra .


Megnyílik a Felhasználó mappa.

Győződjön meg arról, hogy a rejtett elemek láthatók a Nézet fülre kattintva. Jelölje be a Rejtett elemek jelölőnégyzetet a Megjelenítés/elrejtés csoporton belül .

Nyissa meg az AppData mappát.

Nyissa meg a Helyi mappát.

A Helyi mappában válassza ki az IconCache fájlt, és kattintson a Törlés gombra.

Most rendezze el az asztali ikonokat, és indítsa újra a számítógépet.


3. lehetőség – A képernyőfelbontás módosítása


Kattintson a jobb gombbal az asztalra, és válassza a Megjelenítési beállítások lehetőséget.

Megjelenik a Rendszerbeállítások ablak.

Ellenőrizze, hogy a Szöveg, az alkalmazás és más elemek méretének módosítása lehetőség az Ajánlott beállításra van-e konfigurálva. Érdemes lehet különböző beállításokat kipróbálni. Ha például a beállítás 125%-ot mutat, próbálja meg ezt 100%-ra módosítani. Kattintson az Alkalmaz gombra, ha módosításokat hajtott végre.

Kattintson a Speciális megjelenítési beállítások elemre.

Beállítások

A megnyíló ablakban ellenőrizze, hogy a Felbontás a számítógéphez ajánlott értékre van-e beállítva. Válassza az Alkalmaz lehetőséget, ha bármi módosul.


4. lehetőség – Akadályozza meg, hogy a témák megváltozzanak az ikonok


Kattintson a jobb gombbal az asztalra.

Válassza a Testreszabás lehetőséget.

Válassza a Témák lehetőséget, görgessen lefelé, és válassza az Asztali ikon beállításai lehetőséget.

Az Asztali ikonbeállítások párbeszédpanel bal alsó sarkában törölje a jelet az Asztali ikonok módosításának engedélyezése a témáknak jelölőnégyzetből . A kilépéshez kattintson az Alkalmaz és az OK gombra .

2023. jan. 30. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!