Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért ugrál a kurzor, a...

Miért ugrál a kurzor, a begépelt szöveg máshová gépelés közben, laptopon?

Figyelt kérdés

Írok egy szöveget, mondjuk word-ben, de ez előfordul akár FB-on is, amikor hirtelen a szöveg máshol folytatódik anélkül, hogy én erre utasítást adtam volna.


Zsír új gép, tiszta Win10, egyelőre Office 365 próbaverziója még él.


Illetve ezt azóta tapasztalom szerintem, miután magától elkezdett frissítgetni valamit, csak frissítéssel lehetett leállítani a gépet. Ezt szeretném kikapcsoli, és eldönteni magam, mikor ütemezem frissítésemet.


Köszi



2017. dec. 26. 09:13
 1/9 P.O.C. ***** válasza:
100%

Gondolom laptop, és beleér a kezed a tapipadba gépelés közben. Ilyenkor kapcsold ki a tapipadot, így tudsz ellene védekezni.


Windows 10 -nél meg kötelező a frissítés, nem tudod megkerülni és persze nem is érdemes. Az ütemezést a Windows Update a speciális beállításainál tudod valamelyest módosítani.

2017. dec. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen.


Az a helyzet, hogy 15 eve laptopon dolgozom, itthon es meloban is, de en meg ilyet nem tapasztaltam!!!

Nem hiszem, hogy beleerek. Valami mas lehet a baj :(

2017. dec. 26. 09:30
 3/9 P.O.C. ***** válasza:
100%
Én nem hinném hogy más, 99% -ban ez szokott lenni. Addig nem tudod meg, míg le nem tiltod. Valamelyik FN+F(valami) gombbal kell. Rá van festve gombra egy touchpad kinézetű dolog.
2017. dec. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ertem en, mit mondasz, de ha az elmult idoszakban laptopon, eger nelkul dolgoztam, es ez nem fordult elo, akkor most valoszinusitheto, hogy mas az ok.

Ha pedig szoveget szerkesztek Word-ben, akkor nem fogom letiltani a touchpadet, ha eppen 3 mondattal korabban szerkeszteni akarom, majd rarakni egy egeret.


Ez igy nem funkcionalis, valamilyen szoftver kompatibilitas vagy oldal frissites lehet a gubanc. A kerdes az, hogy kinek volt mar hasonlo problemaja es hogyan oldotta meg?

2017. dec. 26. 10:54
 5/9 Szirty ***** válasza:
100%

Touchpad-hez adott szoftvertől függően lehetőség van arra, hogy gépelés közben ne vegye figyelembe a touchpad érintést annak érdekében hogy a kurzort ne tegye véletlen érintés miatt máshova.


Ennél itt pl. TouchGuard-nak hívják ezt a funkciót.

[link]


Hogy neked mid van most és milyen gépeken dolgoztál ezelőtt és azokon milyen touchpad szoftver volt és azok milyen beállítással bírtak, azt lehet hogy tudja valaki de én biztosan nem.

2017. dec. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 tabaki ***** válasza:
100%
Amikor Lenovom volt, ez nekem is rendszeresen előfordult, a többiek által említett ok miatt, pedig előtte más gépeken én sem tapasztaltam ilyesmit. Elhiheted, kínosan ügyeltem rá, hogy ne érjek a tapipadhoz, de néha centikről is érzékelte a kezemet. Ott Fn+F6-tal lehetett kikapcsolni.
2017. dec. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Koszi.

Mert ennyire eroltetitek, ra fogok nezni 😉 Bar a centikrol erzekelo tapipadban (magnes ujj? 😉) nem hiszek, hatha ez lesz a konnyebb megoldas es nem visszavinni a gepet.


Masreszrol pedig, ha ez egy altalanos problema, akkor nem ertem miert nem lehet eleve olyat kiflesztemi, hogy ne erzekeljen iras kozben, vagy akkor, amikor fizikailag hozza sem ertem...

2018. jan. 2. 14:51
 8/9 P.O.C. ***** válasza:
54%

Nem erőltetünk mi semmit, a saját érdeked hogy ezt elméletet leellenőrizd. Csak két gomb megnyomása lett volna nem több, meg hogy egy kis ideig egeret használsz.

És ha neked lett volna igazad, máris tudtunk volna továbbhaladni. Lehet már azóta rég megoldás is született volna.

2018. jan. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem is pont ugyanez a problémám win10-nél. A kikapcsolt touchpad mellett is ugyanúgy fent áll. :/
2019. ápr. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!