Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben hogyan kell a javulás...

Excelben hogyan kell a javulást százalékosan kiszámolni?

Figyelt kérdés

Pl: A.B ugrótávolsága először 20m volt, majd x idejű tornaprogram után ez 50m lett. A javulás mérétke 30m. Én ezt a különbséget %-ban is meg szeretném határozni, amire nekem az excel ebben 150%-ot hozott ki. Nem tudom hogy ez így jó egyáltalán?

Vagy pl K.Z. a tornaprogram előtti felmérésen 70 m tudott úszni, majd a befejeztével 90 métert. A különbség 10m. T.T-nél ugyanez, különbség 10, mégis eltérő százalékokat hoz ki az excel. Ez miért lehet?

Melyik képletet érdemes alkalmazni ilyenkor?

Légyszi segítsetek, és bocsi de ehez én nagyon nem értek.

köszi a válaszokat



2023. jan. 17. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Elosztod a két számot egymással. Ha az első példánál maradunk:

tegyük fel, hogy B2-es mezőben van 20, B3-ban 50. Ebben az esetben a különbséget úgy tudod meghatározni, hogy =B3-B2. Ha a javulást szeretnéd százalékosan érzékeltetni, akkor =B3/B2-1. Az eredményeid jók.

A második példádban nem tiszta, hogy mi a baj, de valószínűleg ott lehet a kutya elásva, hogy 90-70 az 20, és nem 10.

2023. jan. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

70 és 90 között 20 méter van

A százalékot valamihez viszonyítod pl. az első 20-hoz az 50-et. A 150% úgy jön ki, hogy a 20 150%-át hozzá kell adni, ami ugye 30. Tehát ez csak a javulás mértéke. Ha ez kell, akkor az jó így

A másodiknál a különbséget (javulás mértékét) is ahhoz hasonlítod, hogy miről javult. Tehát, ha két esetben ugyanakkora a javulás méterben, de külőnböző volt a kezdeti értek, akkor a százaléknak is másnak kell lennie

2023. jan. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%
Az újat elosztod a régivel. Akkor tizedestörtben megkapod (1,00 = 100%), amit vagy felszorzol százzal (szerintem kevésbé praktikus), vagy beállítasz rá százalék formátumot.
2023. jan. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :D Akkor nem kell aggódnom, ha eltérő értékek jelennek meg a százaléknál, hiába ugyanannyi a különbség mondjuk 2 embernél
2023. jan. 17. 12:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem, hiszen a különbség az egy abszolút dolog, a százalék meg relatív. Csak egy példa: ha az első érték 10, a második 20, az 100%-os növekedés, hiszen az eredeti duplája. Szám szerint pedig 10 ez a növekedés.

De ha 100 az eredeti, és 110 az új, akkor is 10 a növekedés, de ez már csak az eredetinek a 10%-a.

2023. jan. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!