Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Headless bőngésző linuxon?

Headless bőngésző linuxon?

Figyelt kérdés

Régebben valahogy megoldottam a következőt, csak már nem emlékszem mi volt a használt szofver/módszer neve, mire keressek rá.


A headless módban futó Raspberry Pi-n futtattam egy böngészőt, amit a saját gépemről, egy IPCIM : PORTSZAM url-en keresztül tudtam irányítani. Mindezt azért, hogy a RPi-n tudjak futtatni úgy weboldalakat, hogy gyakorlatilag nem érdekel annak a tartalma. Ha jól emlékszem Firefox-ot futtattam főleg, és talán Docker-ből, de ebben nem vagyok biztos.


Ha valakinek ismerős, hogy ezt hogyan lehet kivitelezni, segítene legalább kulcsszavakkal? Köszi! :)


2023. jan. 18. 14:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy módszer, ha raksz rá Xorgot és ssh-n beállítod az x11 forwardot, majd úgy indítasz böngészőt. Vagy vnc-vel

Másik módszer, ha felraksz egy paranccsoros böngészőt (pl Lynx) és terminálból netezel.

Ha csak valamit leakarsz tölteni, akkor a link ismeretében ssh belépés után pl wget-tel megteheted

2023. jan. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Megvan!


[link]

2023. jan. 19. 00:17
 3/3 anonim ***** válasza:

firefox --headless


Ez pont arra való, hogy GUI nélkül indítsd a Firefoxot.

2023. jan. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!