Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a fenét jelent az excel-ben...

Mi a fenét jelent az excel-ben " egy vagy több körkörös hivatkozás van a képletben,azaz egy képlet közvetlenül vagy közvetve saját cellájára hivatkozik" ?

Figyelt kérdés

Több képletem is van az adott excel fájlban de fogalmam nincs melyikre gondol, ugyanis nem jelöli ki ezt kiírja figyelmeztetésként, amikor megnyitom a fájlt.

Szerintem egyik sem hivatkozik a saját cellájára :| nem tudom mire gondol az excel.

Hogy lehet kideríteni?


2023. jan. 18. 22:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Pl. Az A1 cellába beírsz egy képletet amiben szerepel egy hivatkozás a B1 cellára. És a B1-be beírsz egy olyat ami az A1-re. Esetleg ez még több lépésen kereszül.


Pl: A1-be beírod =3*B1+4*C1 A C1-be beírod =3*B1+5*D1 és a B1-be: =A1+C1 vagy akár meg is lehet bonyolítani B1-ben: =HA(A1>5; C1; C2)

2023. jan. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az a gond hogy ez volt a feladat...

1,2,3 ... mintaelemet számoltunk

2023. jan. 18. 22:47
 3/8 anonim ***** válasza:
Gyanítom, hogy kéne csinálnod egy köztes oszlopot, ahol a részeredményt tárolod
2023. jan. 19. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Te értettél félre valamit, mert végtelen ciklust senki nem ad fel feladatként.
2023. jan. 19. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
visszahivatkozik önmagára
2023. jan. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha körkörös hivatkozást hozol létre, az Excel egy kék nyíllal jelzi és összeköti, hogy melyik kettő mutat egymásra, azonnal látnod kell.
2023. jan. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6 bárcsak jelezné...

de nem jelzi

2023. jan. 19. 13:14
 8/8 Hintalow ***** válasza:

Na most a kedvedért kénytelen voltam magyarra állítani az excelt :)

a képletek menűpontban az "elődök mutatása" és utódok mutatása" gombokkal tudod láthatóvá tenni egy celláról, amiben állsz, hogy mi hivatkozik rá és mire hivatkozik a tartalma.

Szerintem ezzel meglesz a hiba.

2023. jan. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!