Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen ingyenes megoldást...

Milyen ingyenes megoldást javasolnátok belső hálózaton keresztüli közös táblázatkezelésre?

Figyelt kérdés

Microsoft Teams-t használtunk eddig, ami egy raklap fos... hol működött, hol nem, de legalább volt valami. Április 12-én meg fog szűnni az ingyenes változata, vagyis ami marad belőle az csak értekezletre lesz alkalmas.

A Google Drive-on kívül nincs más ötletem, amit a jövőben használni lehetne arra a célra, hogy ketten egyszerre tudjanak ugyanabba a táblázatba dolgozni, fizetni meg feleslegesnek tartom azért, hogy kéthavonta egyszer hozzá nyúlnak.



2023. jan. 25. 08:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Google Sheets
2023. jan. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
+1 a sheetsre.
2023. jan. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Én is erre gondoltam, és már a kezdetekben is ezt kellett volna használni, de a Teams-nek felhasználóbarátibb megoldásai voltak a táblázat e-mailes megosztására/nyomtatására (ha jól emlékszem), és fontos volt, hogy minél inkább hasonlítson az excelre, mert a felhasználók "azt szokták meg" .... hagyjuk :D

Mindenesetre ha más nincs, akkor az marad.

2023. jan. 25. 09:36
 4/12 anonim ***** válasza:
Csak nem elég trendi nekik. Sztem tökéletesen üzemel, több eseteben is használtuk már. Te dobd fel ezt, ha valakinek van jobb ötlete.... hajrá.
2023. jan. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem a trendiséggel van a baj, valóban az okozza a problémát, hogy az MS Excel-t sem tudják megfelelően kezelni, és ha váltani kell egy olyan programra, ami ugyanazt csinálja (ahhoz, amire nekik kell), csak máshogy néz ki, az katasztrófa, mert úristen ehhez nem értenek -.-
2023. jan. 25. 10:00
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha már "belső hálózat": NAS (Synology/QNAP)/fájlszerver (Windowsos hálózati megosztás vagy Linuxon Samba vagy TrueNAS/SigmaNAS)?


Vagy ha már szóba jött a Google Docs, akkor - ha továbbra is "belső hálózat" - valamilyen csoportmunka rendszer (Horde/Zimbra) vagy azzal integrált kollaboratív irodai programcsomag, mint például az Onlyoffice Workspace [ [link] ], PrivMX [ [link] ]?


(Hosszabb távon - ha már "belső hálózat" - talán (mivel nem ismerem milyen feladatokat végeznek nálatok) érdemes lenne elgondolkodni valamilyen webes felületű, intranetes, célirányos (vállalatirányítási? ERP? CRM?) alkalmazás kifejlesz(tet)ésén, megvásárlásán, mint mindenféle táblázatokkal való vacakolásokon).

2023. jan. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#6: Fúú, hát... :D Köszi, hogy ezt így kifejtetted, de egyrészt, bár informatikus vagyok, nem esik szakterületembe a téma, és az egész nem ér annyit, hogy ezeket kitanuljam :D Olyanról meg szó sem lehet, hogy itt bármit vegyünk, amit lehet, azt ingyen kell megoldani, márpedig a te verziódhoz elég sok mindenre lenne szükség, amire nincs szükségünk ilyen random bohóckodásokhoz. És azért az mindenképp lényeges, hogy egyszerre többen tudjanak egy időben egy fájlban dolgozni. Vagyis konkrétan ez a lényeg :)

A belső hálózattal félreérthetően fogalmaztam, szimplán úgy értettem, hogy belső használatra, de tulajdonképpen ki is hagyhattam volna ezt a 2 szót a kérdésből.

2023. jan. 25. 11:59
 8/12 anonim ***** válasza:

Mérlegelni kell

1. ha az excel kell, arra elő kell fizetni

2. ha nem akarok fizetni, kompromisszumot kell kötni - gugli sheets

2023. jan. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#7: Az általam felvetett dolgok - szoftveres szempontból - teljesen ingyenesek. A hozzá való hardver - egy központi gép - igényel némi befektetést, de az sem kerülne olyan nagy összegekbe (egy használt brand gép + pár merevlemez). Meg a rendszer kidolgozása, betanítása időbe, idegbe, kávéba. ;)


Itt - no offense, de nagyon olybá' tűnik - inkább azt sejtem, hogy vezetői oldalról hiányzik a kellő munkaszervezési tudás/tapasztalat (illetve a munka egy központi rendszerbe szervezése iránti igény és ezért bárminemű pénz befektetése), felhasználói oldalról a rugalmasság (egy új felület megtanulására) illetve lustaság.


"És azért az mindenképp lényeges, hogy egyszerre többen tudjanak egy időben egy fájlban dolgozni. Vagyis konkrétan ez a lényeg "

Tehát akkor kollaboratív irodai programcsomag.

Ha teljesen kizárt bárminemű helyi megoldás bevezetése, akkor a Google monopóliuma helyett esetleg - nem tudván továbbra sem, hogy a táblázatkezelésen belül milyen specifikus dolgok kellenek - ott van példának okáért a Cryptpad ( [link] ) - az ingyenes (bár ahogy nézem a forráskódját - [link] - nem tud magyarul [bár honosítható lenne], ami felhasználói szempontból bajos ;( ).

2023. jan. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9: a lényeget végül is leírtad :D Alap tudásom van Windows Server terén, szerettem volna legalább olyat kialakítani, hogy AD-ba legyen a gépek, központi adattárolás, stb. mert azért mégis csak 2-nél több gép van. Elmondtam, milyen hardver kéne, kifejtettem a lényegét az egésznek, azt is elmondtam, hogy az a gép nem arról fog szólni, hogy ember ül előtte, és dolgozgat, meg netezget, aztán megegyeztünk, hogy oké, rendeljem a gépet. Mire megjött a gép, már kitalálták, hogy akkor oda XY fog ülni. De mondom ez nem így működik, meg nem is ezt beszéltük meg. Nem baj, csináljam meg, és akkor oda fog ülni. Úgyhogy szervergépünk azóta sincs, csak egy szervernek csúfolt valami, amin Win11 fut egy megosztott közös meghajtóval.

Ennek a Cryptpad-nek meg utána nézek, köszi :)

2023. jan. 25. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!