Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik Linux disztrót rakjam...

Melyik Linux disztrót rakjam fel a Acer Veriton N282G-re?

Figyelt kérdés

Kezedeni szeretnék még valamit ezzel a géppel(a virtuális gépet sosem szerettem) Az baj hogy nem találok már drivereket a winxp/win7-hez erre a gépre, a Win10 pedig SSD-vel is túl lassú.Már rég linuxoztam, de majd előkotrom a feljegyzéseimet :) Ez egy második gép 5GB ram van benne. Egyébként azt olvastam hogy a mostani linux disztrók (ubuntu 20lts ) lassabak.

Szóval érdemese egy sokkal régebbi verziószámú linuxot feltenni? Monjuk egy 2010-est?



2023. jan. 29. 17:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem érdemes felrakni 2010-es Linux-ot felrakni, elég egy könnyebbet felrakni, mint pl a Lubuntu
2023. jan. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 salior ***** válasza:

Hali.

Szerintem linux mint 32bit

LMDE 5 verzió (debian)

Ha van némi tapasztalatod.

[link]

Esetleg ha már ismerted a suse-t vagy a Mandriva/mandrake -t akkor

az utódját a mageiát.

[link]

Én mindkettőt használom. 64bites mintet és 32 bites mageiá-t

2023. jan. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

[link]

Teljesen jó választás.

2023. jan. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 salior ***** válasza:

Néhány mini linux:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2023. jan. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért a Gentoo merész választás, jobb valami egyszerűbb ha csak használni szeretné az ember.(némelyik disztró külön hobbi kb.)
2023. jan. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Egyébként azt olvastam hogy a mostani linux disztrók (ubuntu 20lts ) lassabak."

Kisebb-nagyobb mértékben ez minden oprendszerre igaz. De rögtön tegyük hozzá, hogy több funkciót is lát el egy újabb rendszer. (Biztonság és driverek tekintetében is. Pl. egy mostani Linux simán kezeli az NTFS-t, meg az exFAT-ot. De 2010 környékén talán még az ext4 sem volt támogatott.)

A Lubuntu és hasonlók pedig nagyon kis erőforrásigényűek, és nem rosszabb a felülete, mint egy 13 évvel ezelőtti KDE-é vagy Gnome-é.

2023. jan. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Van értelme telepíteni a Kubuntut is?(ennek jobban testzik a felülete)
2023. jan. 29. 20:30
 8/11 anonim ***** válasza:

KDE sokat javult optimalizáció terén.

Szóval egy próbát megérhet, de hozzátéve hogy bármelyik disztróhoz felrakhatod azt a felületet, pár parancs után.

AntiX + KDE szerintem járható, egy kis utána olvasással.

2023. jan. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Esetleg Zorin OS. Nekem az is bevált.
2023. jan. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A Zorin Os nem intel atom-ra való, szerintem túl régi ez a gép(acer) ehhez az oprendszerhez.
2023. jan. 30. 17:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!