Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Csak internet használatra...

Csak internet használatra használható a win7, vagy win8.1?

Figyelt kérdés
Gyorsabb lesz a net, mint 10-11-en? C2D-s gép-8GB.

2023. febr. 20. 16:04
1 2 3
 11/26 P.O.C. ***** válasza:
60%

Bírom már ezeket a megmondó embereket. :D

A frissítés a korszerű rendszer ilyen: róósz!

Elavult, nem fejlesztett rendszer ilyen: lyóóó!


Hagyjuk már a p.csába. Le merem fogadni 2015 -ben sem Windows 98 SE -t használtatok. Mert ma pont ilyen aki 2023 -ban még mindig Windows 7 -et használ. Le kell adni a zsebszámológépeiteket a veszélyes hulladékba, venni egy normális konfigot. Nem pedig azon sírni, hogy szarrá lassul 1-2 update -től. Érdekes én sosem veszek észre semmi ilyesmit, ha jön egy frissítés 10-re vagy 11-re.

Érdekes hogy az emberek csak megvonják a vállukat ha 2-3 éven belül új okostelefont kell venni, mert szarrá lassul, használhatatlan lesz. Ezzel szemben 15-20 éves PC konfigokkal olyan irreális elvárásokat tudnak támasztani, hogy az hihetetlen. Mintha MTZ traktort adnál Lewis Hamiltonnak, hogy nyerje meg vele a következő VB -t.

2023. febr. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
14%

#11 Az, hogy a Micro$oft a Win7 óta nem képes használható oprendszert és frissítéseket kiadni a kezéből, független attól, hogy mi korszerű és mi nem. Attól, hogy valami újabb, még nem biztos, hogy jobb.

Én egyszer jártam úgy, hogy a winfos a tudtom és beleegyezésem nélkül bekapcsolta az update-et, és letöltött pár frissítést (amit ráadásul utána még kivakarni sem engedett). Sokkal, de sokkal lassabb lett utána a gép. Te valószínűleg azért nem veszel észre érdemi különbséget, mert nálad rögtön telepítés után letöltődik minden addig kiadott frissítés, így nem tudod meg, mennyire lenne gyors a géped ezek nélkül. Nekem viszont telepítés után első dolgom letiltani a windows update-et.

2023. febr. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 Szirty ***** válasza:
24%

"Mert ma pont ilyen aki 2023 -ban még mindig Windows 7 -et használ."


Én használok Windows7-et. Internetezésre is. Nem frissítettem online soha.

A cégnél meg több XP-s gép is működik.


Hogy miért? Mert ugyanazt a feladatot ma is ugyanolyan jól ellátják amit akkor, így amíg HW ki nem döglik alóla és nincsenek újabb igények amire nem képes akkor nincs ok ezen változtatni.


Persze vérpistikék i7-es laptopon, Win11-en futtatják a Word-öt.

Tegyék ha akarják és nekik ez jó és megéri.


A megmondóemberkedés éppebn az amit te művelsz itt.

Nekem akarod elmagyarázni mi jó nekem és mi nem...:)

2023. febr. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 P.O.C. ***** válasza:
42%

Használjátok akkor életetek végéig XP -t, meg 7-et, nekem azt hót mindegy. :) Egészen addig míg ki nem rohad alóla a régi gagyi vasatok, legalább jól megélnek majd az adataitokból a kínai meg ruszki hackerek. Lesz nekik jó sok potya zombi gép a DDoS támadásokhoz.

Csak kérlek titeket legalább vallást ne csináljatok belőle, mint a Linuxosok. Ha új fejlesztésű hardvert kényszerültök venni, ahhoz meg úgysem lesz majd driver. De jó lesz az nektek anélkül is.

2023. febr. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 Szirty ***** válasza:
7%

P.O.C. Beálltál a "vérpistike" sorba és pont a lényeget nem érted...

Legalábbis ez a kirohanásod ezt mutatja.

2023. febr. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 P.O.C. ***** válasza:
42%
Ha szeretem hogy gyors, naprakész a gépem, és bármilyen új programot vagy hardvert gond, és mókolás nélkül tudok használni, akkor máris vérpistike vagyok. Furcsa egy gondolkodásmód...
2023. febr. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 Szirty ***** válasza:
12%

Nem. Nem attól vagy az. Csak a hozzászólásod indulatból jött és nélkülözött bizonyos információkat.

Magadból indulsz ki és abból a nézőpontból értékelsz.


Ugyanis ahol a rendszernek nem kell naprakésznek lennie semmilyen szempontból, mert a feladata az hogy ellássa azt amit addig akkor már kicsit más a leányzó fekvése. Főleg ha az imént említett fejlesztés fölösleges és még jó sokba is kerül.

Tehát amikor nem az kell hogy a youtube videókat csillió pixeles felbontásban is tudja, meg a modern technológiákkal szénné dizájnolt weblapokat megjelenítse.

Számítógépet másra is használnak...

2023. febr. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 P.O.C. ***** válasza:

Tisztába vagyok vele én is. Állítottam be gépek tucatjait különböző kamera és más biztonságtechnika rendszerekhez, ahol a tulaj nem akart költeni újabb szoftverekre, amik már Win 10 kompatibilisek voltak. Viszont egyiket se engedtem ki a netre. Nem is volt rá szükség hála égnek.

Nekem azzal van bajom, hogy sokan úgy állítják be ezeket a OS -eket, mint ha ők fújnák a passzát szelet. Mintha utána már mind szar lenne, de ez egyáltalán nem igaz.

Mindig ez a szokásos szindróma. Mikor Win XP volt az volt szar a 98 a jó, mikor Windows Vista/7 volt az volt a szar, az XP az Isten... a végtelenségig. Unalmas már.

2023. febr. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Szirty ***** válasza:
12%

A helyén kell kezelni a dolgokat nem végletekben gondolkozni.


Ha azt mondod hogy XP-t Win7-et használók legtitkosabb adatait ukrán és kínai hekkerek gyűjtik, akkor én azt hogy a Win10, Win11 használók adatait a Microsoft, Google nyúlja.

Mindegyik patkány csak máshogy.

Ez van.

2023. febr. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
0%
#14 Használok vírusirtót (a Defender nem nevezhető annak). Az többet ér, mint a legnaprakészebb winfos. Egyébként 10-et használok, de csak azért, mert nincs minden hardveremhez win7-es driver. A frissítéseket letiltottam, a vírusirtóm eddig megvédett minden rosszindulatú támadástól. Másfél éves a laptopom, azóta nem kellett újratelepítenem, és nem lassult érezhető mértékben.
2023. febr. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!