Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Csak internet használatra...

Csak internet használatra használható a win7, vagy win8.1?

Figyelt kérdés
Gyorsabb lesz a net, mint 10-11-en? C2D-s gép-8GB.

2023. febr. 20. 16:04
1 2 3
 21/26 Mr. V. ***** válasza:
28%

Az otthoni "felhasználók" okosabbak, mint aki ezt szakmaként tanulta és évekig volt rendszergazda... és ők (a felhasználók) pontozzák le a másikat, aki valóban ért is hozzá.


Pl. Win2k3 szerver:

Frissen telepítve a cégnek 30mp alatt elindul, hogy a HDD mozgása is megáll. Memória használat 10% körül.

Amikor még volt támogatva 2010-ben, a telepítés után rá lett engedve az automatikus frissítés. 1,3GB adatot töltött le a netről, 3 órán keresztül szórakozott, majd többszöri újraindítás után, amikor végleg befejezte a dolgot, a bekapcsolástól 1:35 telt el, mire megállt a HDD mozgása és készen állt a rendszer, a memóriahasználat 23%-os lett... és még csak egy üres rendszerről beszélünk, amin semmi más szoftver nem volt.

Így aztán töröltem az egészet, új telepítés, frissítések letiltva és maradt egy kis erőforrás-igényű gyors rendszer, amit 2 éve cseréltek le, mert más számlázóprogramot telepítettek. Ennyi idő alatt egyetlen támadás nem történt a gépen, nem lett vírusos, gyors maradt... FRISSÍTÉSEK NÉLKÜL egy SZERVER!


Az én Win7-em a 8. évébe lép az idén ősszel, azóta nem lett újratelepítve. Hány Win10-es mondhatja el magáról, legalább azt hogy csak 2 évnél tovább használta a rendszerét anélkül, hogy "újrahúzta" volna?


Tudod, ami jól működik, ahhoz minek hozzányúlni?

Egy autót sem viszel évente szervizbe, hogy nézzék már át. Ha majd elromlik, megcsináltatod.


Régi rendszerekhez SP-ket adtak ki, azaz a hibák javításait összegezve néhány új funkcióval. Ezen javítások negyede ha "biztonsági frissítés" volt. A mai rendszereknél meg csak az van.


Jelen laptopom W10-re készült, de 2 nap keresgélés után találtam olyan orosz oldalt, ahol összegyűjtöttek minden drivert W7-es változatban és mint látszik; évekkel később is még hibátlanul működik.



Ami a kémkedést illeti: W7 alatt nincs ilyesmi, ám Win10 alatt legalább 20 helyen kell kiszedni a kémkedéseket. (Erre több program is készült, ami megkeresi és letiltja/törli ezeket az analitikai és egyéb kémkedéseket.)


Aki játékra használja, az nem "számítógép felhasználó", hanem "játékos". Nekik kell mindig a legújabb szoftver és a legtöbbet tudó gép.

Én zenével foglalkozom, a zeneszerkesztő programot 4.0-s változatától (1997) kezdve használom. Most a 16-osnál tart a fejlesztő, ami már Win10-esen futna csak el, 13-as verzióig (2018) vannak meg nekem (Win7-esen működnek), de az esetek 99%-ában a 7.0 (2003) változatot használom, mert az áll kézre, annak a küllemét szoktam meg sok év alatt. A 13-as számomra 2 funkcióval tud többet, így azon csak azt a 2 funkciót használom, majd folytatom a munkát a 7-esben.


Sok (idősebb) ember azt választja, ami már bevált, megszokta, éveken át azt kezelte, oda se kell néznie és rutinból csinál már mindent.

Na őt/őket nem fogod rávenni arra, hogy váltson a legújabbra, mert át sem látja (más a start menü, butább a vezérlőpult, stb.). 25 évig dolgoztam egyazon küllemű programmal, minden ugyanott volt 4.0-tól 7.0-ig. A 13-as hiába tud 6 sávot, 96kHz-et, ha én csak CD minőséggel foglalkozom (2 sáv, 44,1kHz).


Szóval a 30+-os emberek már a megszokásaik rabjai és ami bevált, azt megtartják. (Az előző telefonom 12 éven át használtam... már nem gyártanak hozzá aksit, azért váltottam. A mostani a 6. évébe ért, de még 4 évig nem tervezem lecserélni. Hiába 5.1 droid, a bank programja működik rajta, levelezni és üzenni tudok rajta és persze telefonálni is. Nekem csak ezekre kell. Én is "frissítsek" egy 11-12-es droidra? Minek? Amire nekem kell, ez is tudja.)


Minden hozzáállás kérdése. Ma az a divat, hogy mindenből a legújabbat és a legmenőbbet... az idősebb korosztály már túl van ezen a koron, náluk az a cél, hogy 1 legyen, de az tartós és amíg tönkre nem megy, addig azt használja, legyen az számítógép, telefon, autó vagy bármi.

Ha egy fiatalnak 2 évnél idősebb telefonja van, az neki már ciki, ezért "frissít", tehát ez a frissítgetés csak egy divat, de ahogy a FB, Instagram, Tiktok, stb. is függővé tette emberek sokaságát, elárulom, hogy azokon kívül is van élet és kellemesebb átmenni beszélgetni a másikhoz, mint vigyorgó fejekkel és cicás képekkel üzengetni egymásnak.



Összegezve: a vaktában "frissítés" értelmetlen. Többek között azért, mert pl. funkciókat is tiltottak már le a DVD-s eredeti kiadáshoz képest, amit abban még elértem egy ismerősnek telepített gépen, aztán a fia bekapcsolta a frissítéseket és még mint rendszergazdát is kizárt bizonyos beállításokból... és az adott frissítés nem távolítható el, így már megbíztak egy újratelepítéssel, frissítések letiltásával, mert látja ő is, hogy amit én telepítek neki, az évekig hiba nélkül fut (neki is van Win7-es gépe, durván az is már 6 éves telepítés és napi szinten használják).


Gondolj csak bele... kiadnak egy autót, megveszed, aztán jön egy körlevél, hogy vidd szervizbe, mert tolvajok könnyen be tudnak nyúlni az ablak mellett és ellophatják az autót. Majd 1 hónap múlva megint vidd be, mert a motorház-tetőt is kulcs nélkül ki tudják nyitni. Aztán újabb kis idő és jön majd a csomagtartó, a hátsó ajtó, stb. Kb. ezt csinálja a MS a felhasználókkal.

Ha ezt egy autógyártó csinálná (csak a te érdekedben, mint "biztonsági frissítés"), 3. vagy 5. alkalomnál unnád meg? És a szoftvereden, ami elvileg egy "kész" szoftver, nem alpha vagy beta változat, hanem release, azon hány ilyen "visszahívás" volt már?

És hány ember akarja egyáltalán pont a te géped adatait ellopni...


Jó hosszú lett és tuti csak mínuszt kapok rá (ami egyáltalán nem izgat, hogy valaki névtelenül milyennek ítéli az írásomat), de ez a tapasztalat, amiről beszéltem. Maga az élet, nem csak holmi elmélet, vagy divat vagy tudom is én mi.

2023. febr. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
70%
Fejlesztőként én tökéletesen látom, hogyan megy ez. Mi is meg szoktuk kapni minden egyes frissítés után a nagyképű visszajelzéseket, hogy mennyire lassabb lett az egész szoftver, követelik vissza a régi verziót. Közben nem csináltunk mást, mint átírtunk pár szöveget a programban meg frissítettük a nyelvi fájlokat. De volt már ellenkezője is, hogy kiadtunk egy új verziót módosítás nélkül, amire olyan visszajelzések érkeztek, hogy végre kijavítottunk egy nagyon régóta fennálló bugot, nagyon köszöni, blablabla.
2023. febr. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
62%

Kövezzetek meg, de szerintem pont a netezés az, ahogy édes mindegy, milyen a rendszer, csak legyen naprakész. Mindegy, hogy Windows 10-11 vagy Linux bármelyik verzió, úgyis csak megnyitod a böngészőt aztán netezel.


Hozzátenném, én simán neteztem még ősrégi XP-s gépen is. Találtam rá frissülő víruskergetőt meg régebbi böngészőt aztán ment minden.


Nyilván, a banki utalásaimat nem feltétlenül bíznám rá, de arra hogy nézze az ember az átlag portálokat meg gyakorit olvasson pornós fitymacsattogtatás közben, arra egy krumpli is elég tulajdonképpen.

2023. febr. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
56%

Amúgy P.O.C. telefonos hasonlata nagyon igaz. És már sok éve is igaz volt.


A mai napig azt látom, hogy az emberek folyton cserélgetik a telefonjaikat, közben meg a gépük ugyanaz a szar ami már akkor is szar volt amikor megvették, de persze várják a csodát, hogy majd egyszer csak jobb lesz.

2023. febr. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
56%

Én amúgy régen nagy Windows 7 fan voltam. A Vista után egy megváltás volt már a legelső Béta is.


Viszont a 10-es egy szinttel magasabbra tette a lécet. Az integrált víruskergető teszi tökéletesen a dolgát, amúgy elvan csendben. És amit bírok benne, hogy eddig szinte a leglehetetlenebb Drivereket is megtalálta, nyilván egy teljesen más ökoszisztéma áll mögötte. Frissítések is lemennek szépen csendben a háttérben.


Akkor szartam össze magam, amikor talált drivert ahhoz az ATI X1600-as videókártyához, amihez már évekkel korábban sem találtam semmit még az ATI legacy supportban sem. Ilyen mondom nincsen :D

2023. febr. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Mr. V. ***** válasza:
0%

driverscollection pont com per ?file_cid=42111963630f8a893e7e5c7f4ff



Catalyst Software Suite for ATI Radeon X1600

The Catalyst™ Software Suite 9.3 revision 10.2 contains the following:

Radeon™ display driver 8.591

HydraVision™ for both Windows XP and Vista

HydraVision™ Basic Edition (Windows XP only)

WDM Driver Install Bundle

Southbridge/IXP Driver

Catalyst™ Control Center Version 8.591

Note: AMD

Supported: Windows 7, Windows 7 64-bit, Windows Vista, Windows Vista 64-bit


2 percbe telt az általad írt "már nem létező" drivert felkutatni Win7-hez.

Amúgy a "support" legacy drivere lesz az a fájlnév alapján.



Én tavaly telepítettem egy XP-t valakinek (idős, gyenge géppel, csak netre kellett volna), de se Opera, se Firefox nem ment rajta, azaz ment, csak a már lejárt biztonsági kulcsok miatt nem töltött be egy https oldalt sem.

PPC esetében is volt ilyen, ott a Win7 aktuális kulcsait exportáltam és a PPC-be raktam át, úgy már ment. XP esetében viszont ez nem segített, így netre pont nem volt jó.



Az állandóan futó vírusirtókat (amik eszik az erőforrást) meg lehet kerülni egy OpenWRT routerrel, ami képes blokkolásra, akár HOSTS fájl szinten (amit PC-ben is simán lehet használni, 5-10MB-ig nem lassít), akár reklámblokkoló szinten, ami most nálam 600e címet tartalmaz legalább. (Beállítható, hogy reklámot, kémet, vírust, xxx oldalakat, netán egyéb mást blokkoljon és kézzel is beírható egy-egy cím.) Sorozat-oldalon például rengeteg felugró és más nyílik meg, mint a kért film egy átlag embernél. Ezután a router után reklámblokkoló nélküli gépen a film jön be és nem felugrók vagy bármi más. (A reklámbannereket nem tudja blokkolni, azt már a gépen kell.)

Ha meg az ember biztonságos DNS-t használ, ami eleve szűr is, az is sokat segít.

A google féle 8.8.4.4 és a 8.8.8.8 helyett az 1.0.0.1 vagy 1.1.1.1 (cloudflare DNS) gyorsabb és az utolsó számot cserélgetve egyre biztonságosabb. Az 1 az átlag, a 2 a fenyegetéseket szűri, a 3 a felnőtt tartalmakat is elvileg, bár nem próbáltam. Az AdGuardnak is van szűrő DNS-e.


De körültekintően kell netezni, ennyi az egész. Erről az oldalról nem jöhet vírus, mivel nem lehet letölteni semmit és https, azaz biztonságos.

Ha az ember illegális dolgokat tesz és letöltőoldalra látogat, vagy épp drivert keres és nem ismeri azt a 2-3 forrást, ami megbízható a 100 vírusos mellett, akkor számíthat arra, hogy vírussal találkozik.


Erre pl. nekem az összes temp ramdrive-ba van irányítva, azaz ha újraindítás után indulna, már nem tud. Emellett az AnVir TaskManager Pro figyelmeztet, ha valami az indításba belepiszkálna akár feladatütemző, regisztráció, start menü indítópult, vagy egyéb más módon szeretne automatikus indulást beregisztrálni. Nem vírusirtó, de mivel a vírusok 90%-a a géppel együtt akar indulni, ez egy erős védelem.


Azaz állandó vírusirtó helyett is léteznek alternatívák azoknak, akik tudják, hogy merre járhatnak, hol nem. Aki tényleg "amatőr" a gépekkel kapcsolatban, annak ajánlott a vírusirtó, bár az sem fog meg mindent, illetve nem vírusos program indulását is olykor tiltja (pl. két Nirsoft termék, ami a csillagokkal takart jelszót teszi láthatóvá, vagy az Opera tárolt jelszavait mutatja meg egy ablakban).

2023. febr. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!