Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows XP Home Edition 2002...

Windows XP Home Edition 2002 verzió és 3-mas szervízcsomag van a gépemen. Bekapcsolásnál azt írja ki, hogy csak súlyos hiba után állt helyre. Tudok -e segíteni azzal ha berakom a service pack 3 lemezt? A 102- es hibakód mit jelent?

Figyelt kérdés
A win. frissítés már nem működik. Nem jogtiszta .
2008. dec. 28. 10:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Sjnos elég szerteágazó a probléma, egyértelmű megoldást nem, legfeljebb ötletet adhatok.


Pályafutásom alatt két alkalommal futottam bele az általad említett hibakódba.


- az egyik alkalommal hibásan(bizonytalanul) működő video(!)kártya volt az okozó. Pedig látszólag semmi köze a tcpip.sys fájlhoz. /talán más hibás hardver is okozhatja a jelenséget?/


- másik esetben rootkit jellegű fertőzés történt. A "hibázó" tcpip.sys töltötte be a gondot okozó vírust és utána rejtegetni igyekezett. Nagyon megizzadtam vele. Több napi kínlódás után is maradt valami a rendszerleíróban. Önmagában az eredeti rendszerfájlok visszaállítása nem hozott kielégítő eredményt.

A végén (gazdasági megfontolásból) inkább újratelepítettem az oprendszert.


Remélem nem keseredsz el nagyon!


Mivel már 2x találkoztam a hibakóddal, és nem ugyanaz volt a kiváltó ok, igazán kíváncsi vagyok, nálad mi lesz a megoldás... Megoldás hiányában maga az ok ismerete is értékes lehet a probléma körüljárásának megkönnyítése miatt...

2008. dec. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!