Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan OpenOffice verzió,...

Van olyan OpenOffice verzió, ami kompatibilis a MS Office-szal?

Figyelt kérdés
Lejárt a 30 napos MS Office próbaverzió, ezért letelepíettem, és installáltam helyette OpenOffice-t, gondoltam úgyis kb. ugyanazt tudja. Viszont a diavetítést, amit órára összeállítottam vele, a tanár gépén lévő MS Office sehogy sem nyitotta meg, csak a gyorsan feltelepített OpenOffice. Mi lenne a legjobb megoldás az ilyen esetekre szerintetek?
2011. okt. 23. 19:27
 1/3 legendavagyok01 ***** válasza:
Lehet Microsoft Office formátumokba (ppt, pps)menteni. Vagy úgy csináltad és azt nem nyitotta meg?
2011. okt. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
kétféle formátumban is elmentettem, ppt-ben is, és egyiket sem nyitotta meg :\
2011. okt. 23. 19:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Sajnos nem 100%-ban kompatibilisek. Ráadásul attól is függ, hogy az MS Office hányas verziójú (ők is javítottak sokat a kompatibilitáson az elmúlt években).


Ha nincs animáció a diákon, akkor exportálhatod pdf-be, azt is lehet diavetítés-szerűen használni (legalábbis az én pdf-nézegető programom tud az oldalakból diavetítést csinálni). Ez viszonylag biztos megoldás.


Ha van animáció, akkor meg ha friss az MS Office (a 2011-es, vagy talán a 2010-es verziótól megy ez), akkor a .odp (Open Document Presentation) formátumot ismernie kell. Ha régi az Office, akkor marad a ppt és az imádkozás (megnyíljon, ne csússzon szét stb.)

2011. okt. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!