Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Törölt csomagokat vissza...

Törölt csomagokat vissza lehet szerezni linuxon?

Figyelt kérdés
Sziasztok Linux mint 21.1-et használok és feltelepítettem rá a libdrm2:i386 csomagot ami törölt sok másik i386-os csomagot de sajnos már nem tudom pontosan melyikeket és most teljesen elromlott a rendszer, még a cinnamon asztali környezet sem nyílik meg csak a terminál, a grubban meg linux mint helyett ubuntu-t lát. Az lenne a kérdésem vissza lehet valahogy csinálni így hogy nem tudom miket távolított el a libdrm2, hogy újra működön a linux mint? Segítségeteket előre is köszönöm. Elég kezdő vagyok és sajnos csak terminálos felület nyílik meg a gépen szóval ha valaki részletesen el tudná magyarázni hogy tudom helyrerakni azért hálás lennék.

2023. márc. 18. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Valahol a /var/log mappában egy fájlban ott van a telepített és törölt csomagok listája, próbáld meg onnan visszanézni.
2023. márc. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom melyik log file az. Abban sem vagyok biztos hogy a csomagtelepítéssel volt -e a baj mert a grubban is ubuntut ír linux mint 21.1 cinnamon helyett. valamit nagyon elszúrtam de sajnos foglamam sincs mit csak szeretném ha úra elindulna az asztali felület. :(
2023. márc. 18. 18:57
 3/5 A kérdező kommentje:
ez van ha az ember csak telepítget mindent össze vissza és azt se tudja mit csinál XD. igazából a witcher 2 asassins of kings enchanted editiont telepítettem annak voltak függőségei és ahoz kérte ezt a libdrm2:i386-ot. nem sejtettem hogy ennyi bajt okozhat
2023. márc. 18. 19:01
 4/5 A kérdező kommentje:
próbáltam eltávolítani is a csomagot sajnos az sem segített.
2023. márc. 18. 19:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Próbáld meg ezt: zcat /var/log/apt/history.log.*.gz | cat - /var/log/apt/history.log | grep -Po '^Commandline: apt-get install (?!.*--reinstall)\K.*'


Ha nem megy, akkor csak simán a /var/log/apt/history.log fájlt nézegetni.

2023. márc. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!