Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelből eltűnt a darabteli...

Excelből eltűnt a darabteli függvény?

Figyelt kérdés
Mai nap csináltam az emelt infó érettségi gyakorlásom, és feltűnt, hogy az excel nem ismeri fel a darabteli függvényt. Nem is dobja fel a függvények listájában. Barátomat megkérdeztem, ő is megdöbbenve tapasztalta ugyanezt. Na de hova lett? Nálatok működik?

2023. márc. 29. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

Mondjuk eleve elcseszett fordítás volt a COUNTIF-et DARABTELI-nek fordítani a SZÁMLÁLDHA helyett...

Nem írtad, milyen verzióban nem találtad. Nálam Google Táblázatok-ban működik, Excel 2016-ban is.

2023. márc. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Esetleg DARABHA? Nincs újabb verzióm.
2023. márc. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 P.O.C. ***** válasza:
71%

Nem tűnt el, csak átalakult. A 2 -es mondja jól.


Én is nagyot lestem legutóbb, mert magától átírta. Van egy táblázatom amivel a szolgálati beosztást csinálom. Az X -eket kellet neki megszámolni. Csak lestem mikor magától átírta, most "DARABHA", pedig biztos vagyok benne, hogy "DARABTELI" -nek írtam annó már vagy 3 éve.

Érdekes hogy Excel 2019 -ben csináltam a táblázatot és azóta is abban nyitom meg. Gondolom kapott egy frissítést, amiben megváltoztatták.

2023. márc. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

#3

Az Excel nem név szerint menti el a függvényeket, hanem egy tokennel (egyfajta kód). Tehát ha megnyitod egy újabb verzióban, amiben átnevezték a függvényt, automatikusan az új néven jelenik meg és viszont. Ez az egyik módja a guglizáson kívül, hogy észrevegye az ember a változásokat. :-) A függvények listájában viszont új néven jelenik meg.

Az egyes jól mondja, eleve állatság volt darabtelinek nevezni, és még logikátlan is, miközben ott volt a SZUMHA.

2023. márc. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4 Azért a SZUMHA egy "kicsit" mást csinál, mint a "DARABHA"...
2023. ápr. 1. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5: Ezért hívják másképp. Bármelyik két függvény kicsit mást csinál.
2023. ápr. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 sandorh válasza:
Office 365-öm van, nálam is "eltűnt" a DARABTELI. Helyette a a DARABHATÖBB fögvényt lehet használni, ami összetettt feltételek megfogalmazására való, az egyszerű feltételes számolásra pont olyan jó.
2023. ápr. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A régi Excelekben megvan a DARABTELI függvény. A Professional 2003-at használom, pont a változások miatt. Mindent tud ami kell, és egy kiegészítéssel az xlsx, docx kiterjesztésű fájlokat is olvassa.
2023. máj. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!