Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Legegyszerűbb eszközök nagyobb...

Legegyszerűbb eszközök nagyobb videófájlokból való kisebb részletek kivágására [?]

Figyelt kérdés

Pl van egy sorozatepizód, egy film, amiből egy kisebb részt ki szeretnék vágni, veszteségmentesen, minőségromlás, vagy esetleg felesleges minőségjavulás nélkül.


Jó példa erre a VLC Media Player recording funkciója, amit viszonylag gyakran használnék, de az sajnos akadozós felvételeket tud csak készíteni mostanában. Akár a filmanyag formátumáról (többnyire MKV fájlok), akár a szoftver új verziójáról van szó, nem tudom mi a probléma. A lényeg az, hogy hibás felvételeket készít.


És itt tényleg csak az egyszerűségen meg a minőség változatlanságán van a hangsúly. Ha lehet nem nagyon szeretnék videót vagdosni professzionális szoftverekkel emiatt, de ha tényleg nincs más, akár azt is javasolhattok. (Olyat, ami nem ad hozzá, nem is vesz el semmit a filmanyag eredeti minőségéből)


Vagy esetleg a VLC korábbi verzióival kísérletezzek inkább?


(Kérlek legyetek kedvesek, nem szeretem a felesleges ellenségeskedést. Tény, hogy nem vagyok egy nagy IT szakértő.)



2023. márc. 31. 16:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Újrakódolás nélkül az Avidemux tud vágni, de talán az Animotica trim funkciója is ilyen.
2023. márc. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Avidemux:

[link]

a kivágás menete:

[link]


Hogy minőségromlás nélkül vehess ki belőle részleteket, mind az Audio, mind a Video kimenetet (Output) Copy-ra kell állítani.

2023. márc. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Az Avidemux tökéletesen működik.
2023. ápr. 5. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!