Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan MKV-ról MP4-é...

Van olyan MKV-ról MP4-é átalakító program, ami gyorsan és úgy átkonvertálja, hogy közben nem szedi szét a gépet? Format Factory az pont szétszedi.

Figyelt kérdés

2023. ápr. 6. 12:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

#9

-Ezt töltsd le:

[link]

-Csinálj neki valahol egy mappát. Mondjuk a C:\ meghajtón. Pl. FFmpeg.

-Csomagold ki a letöltött archívumot.

-Nyisd meg a "ffmpeg-6.0-full_build" mappát és azon a belül a "bin" és a "presets" mappából másold át a fájlokat abba mappába, amit csináltál az FFmpeg-nek. Jelen példában a C:\FFmpeg

8 db fájlnak kell lennie: ffmpeg, ffplay, ffprobe és libvpx fájlok.

-Ha ez megvan Start menübe írd be: Rendszer környezeti változóinak módosítása. Nyisd meg > alul "Környezeti változók...".

Felül ott lesz, hogy <felhasználóneved> felhasználói változói.

-Az alatt a táblázatban kattints arra, hogy "Path" > alatta "Szerkesztés"

> jobb oldal "Új" > a megjelenő kis sávba pedig írd be a létrehozott FFmpeg mappád elérési útvonalát. Jelen esetben ezt: C:\FFmpeg.

-Okézz le mindent.

-Nyiss egy parancssort. Start menübe írd be: cmd

-Írd be: ffmpeg -version. Ha mindent jól csináltál kiírja a verziószámot és egyéb adatokat.

2023. ápr. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
#10 Jól tudom, hogy a Handbrake FFmpeg-et használ, de egy átlag felhasználónak sokkal könnyebb azt használnia grafikus felülettel, mint a sima CLI FFmpeg -et. Ezért javasoltam inkább azt.
2023. ápr. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

A használatához pedig parancssorban navigálj el abba mappába, amiben található az átkonvertálni kívánt videó. Ha csak simán a konténerformátumot szeretnéd módosítani, tehát a kodekeken, minőségen nem akarsz variálni, akkor:

ffmpeg -i <fájl neve>.mkv -c:v copy -c:a copy <kimeneti fájl neve>.mp4

Pillanatok alatt lefut.

Remélem tudtam segíteni. #11-es voltam.

2023. ápr. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
#10 Minden megvan, de hang még mindig NINCS! Akkor azt, hogy tudom megoldani, írja már valaki le.
2023. ápr. 6. 16:00
 15/17 anonim ***** válasza:

Akkor próbáld megváltoztatni a hagkodeket aac -re vagy mp3-ra:

ffmpeg -i <bemenet>.mkv -c:v copy -c:a mp3 <kimenet>.mp4

2023. ápr. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#14: Továbbra is azt tudom mondani, amit a #10-es hozzászólásban: nem megfelelő a hangkódek, vagy nem megfelelő a lejátszó.


Jó lenne tudni, hogy:

* az állományok milyen kódeket használnak (VLC Media Player asztali változatában: Eszközök --> Kódekinformációk [CTRL+J billentyűkombináció]; FFMPEG-ben egy sor: ffmpeg -i video.mp4 )

* milyen lejátszó van a telefonon

2023. ápr. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

#15


ffmpeg -i <bemenet>.mkv -c:v copy -c:a mp3 <kimenet>.mp4


ez a parancs működik, most már van hang is, köszönöm!

2023. ápr. 6. 16:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!