Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan MKV-ról MP4-é...

Van olyan MKV-ról MP4-é átalakító program, ami gyorsan és úgy átkonvertálja, hogy közben nem szedi szét a gépet? Format Factory az pont szétszedi.

Figyelt kérdés

2023. ápr. 6. 12:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Hasonló jellegű kérdés:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..

a #2-es hozzászólásban említettem az Avidemux-ot, megemlítve azt, hogy a videó- és audiokódeket érdemes Copy-n hagyni (hogy azt ne kódolja át, hisz az gépigényes), csak a konténerformátumot kell MP4-nek beállítani.


Ha nem ijedsz meg egy kis parancssorttól, ott az FFMPEG:

[link]

egy sorban elintézhető:

ffmpeg -i video.mkv -c:v copy -c:a copy video.mp4

ahol a video.mkv a bemeneti, video.mp4 a kimeneti fájl, a copy paraméterértékek felelnek azért, hogy a videó- (c:v paraméter) és audiokódekek (c:a paraméter) változatlanok maradjanak.

2023. ápr. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ezzel a parancs sorral mit kezdjek? Hova illesszem be? Egyszerűen nem értek hozzá.xD
2023. ápr. 6. 13:09
 3/17 anonim ***** válasza:

#2: Először is le kell töltened, fel kell telepítened az FFMPEG-et (ügyelve arra, hogy a PATH környezeti változóban - [link] - legyen utalás az FFMPEG munkakönyvtárára, hogy bárhonnan elérhető legyen maga a program):

[link]

majd nyitsz egy parancssort ( [link] ), elnavigálsz az MKV fájl(oka)t tartalmazó könyvtárba, és ott kiadod az előbb említett parancsot.

2023. ápr. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Bedob az oldalra, de ott mire menjek rá, hogy letöltsem ezt a programot? Mert csak forráskódokat ad be a winrarba.
2023. ápr. 6. 13:46
 5/17 anonim ***** válasza:

#4: "Get packages & executable files" résznél elérhetőek a futtatható binárisok - Windowsra is:

[link]

két forrásból is:

* [link]

* [link]

2023. ápr. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Lehet hülyének fogok tűnni, de nekem az kéne, hogy sorozat részeket, hogy tudok MKV fájlról átalakítani MP4-é ÚGY, hogy utána legyen rajta hang is, mert ezzel az Avidemux programmal sikerült, csak amikor áttetem telefonra NEM VOLT RAJTA HANG valamiért. Szóval azt írd le, hogy tudom ezt a parancssort megoldani valahogy már, mert írhatsz szakszavakat, hogy bináros meg mittomén, de nekem ezekből semmi nem jön le sajnos. Format Factory pedig szétszedi már a gépet, úgy bőg konvertálás közben mintha bitcoint bányásznék...
2023. ápr. 6. 14:14
 7/17 anonim ***** válasza:

Handbrake.

[link]

2023. ápr. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Hagyd az ffmpeg-et. Ha nem tudod, hogy kell beállítani, inkább használd a Handbraket.
2023. ápr. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Részletesen laikus nyelven valaki pedig leírhatná, hogy kell beállítani.
2023. ápr. 6. 14:19
 10/17 anonim ***** válasza:

"csak amikor áttetem telefonra NEM VOLT RAJTA HANG valamiért"

Gyanítom azért, mert a telefonos lejátszóprogram nem kezeli a médiafájl hangkódekjét (azt a metódust, amivel a hangot tömörítették), csak a konténerformátumot (ami összefogja a videó- és hangsávot) és a videókódeket (ami a videó tömörítéséért felel).


Ez esetben vagy a hangkódeket be kell állítani valami elterjedtebb megoldásra - például MP3-ra. Így - mivel újra kell tömöríteni a hangsávot - ami kissé gépigényesebb a feladat, de nagyobb valószínűséggel játssza le a telefon médialejátszója.


Másik lehetőség, hogy egy kódekekkel egybeépített lejátszót - például VLC Media Player-t ( [link] ) használsz - hátha az több formátumot ismer.


"Szóval azt írd le, hogy tudom ezt a parancssort megoldani valahogy"

Letöltöd például innen:

[link]

kibontod:

[link]

a kibontott könyvtár bin almappájából átmásolod az ffmpeg.exe-t (a "futtatható binárist" - azért bináris, mert nem szöveges állomány) teszem azt a videókat tartalmazó könyvtárba, majd nyitsz egy parancssort, elnavigálsz a videókat tartalmazó könyvtárba és ott kiadod a már leírt parancsot.


#7: A Handbrake egy grafikus felhasználói felület az FFMPEG-hez. ;)

2023. ápr. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!