Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » LibreOffice Writerben hogy...

LibreOffice Writerben hogy tudnék ilyen megjelenést csinálni?

Figyelt kérdés
Legyen egy 14 × 14 cm méretű kivágandó terület szaggatott vonallal, esetleg egy kis ollóval, ebben egy táblázat középen, fölötte fejléccel, de ez elvileg már menni fog. Kaputelefonhoz lesz.

2023. ápr. 12. 16:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

"Legyen egy 14 × 14 cm méretű kivágandó terület"

Ez is lehet egy táblázat a lapon belül. A mérete fix és adott, a szegélyét pedig szabadon lehet változtatni, szaggatott vonal is szokott a lehetőségek között lenni. Ezen belül pedig olyan további sorokat és oszlopokat szúrsz be és adsz nekik szegélyt, ahogy elképzelted.

2023. ápr. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Így próbáltam, de csak a szélességét lehetett megadni, előtte szövegdobozzal, mondjuk azzal nincs sok tapasztalatom.
2023. ápr. 12. 16:38
 3/15 anonim ***** válasza:

Egy másik lehetőség, hogy a lapméretét állítod be 14x14-re és 0 centi margóra (vagy pl. 16x16-ra körbe 2 centi margóval), így a hasznos szerkeszthető terület pont 14x14 marad, majd azon belül alakítod ki a tartalmat.

Majd a vonalzó szürke részére duplán kattintva bejön az oldalbeállítások panel, és ott a Szegély fülön beállítod a szaggatott vonalat, ezzel van egy 14x14 centis téglalapod, szaggatott szegéllyel.

Majd ezen belül van a táblázat.

2023. ápr. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kipróbálom.
2023. ápr. 12. 18:13
 5/15 anonim ***** válasza:
Leteszel egy 1x1-es táblázatot, aminek a celláját 14x14 centisre állítod. A cella szegélyének stílusát szaggatottra állítod. Mondjuk nem tudom minek, mert úgyis kivágod, de ez volt a kérdésben a kívánalom. Utána kinyomtatod a méretarányokat megőrző beállításokkal. Néhány mm eltérés még így is lehetséges, de azt gondolom, hogy ez korrigálható a vágáskor. Ha nagyon fancy akarsz lenni, akkor a táblázatot a lap kellős közepére igazítod. Jól, ízlésesen fog így kinézni, de legalább többet kell bűvészkedni az ollóval.
2023. ápr. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Kösz, de ahogy írtam, egyrészt a szaggatott részen belül kell egy táblázat, másrészt 1x1-es táblázattal próbálkoztam, de csak a szélességet tudtam beállítani.
2023. ápr. 12. 22:30
 7/15 A kérdező kommentje:
#3 Ez így nem lesz jó. 14x14 cm-es lap nem megoldás, mert nincs szaggatott vonal. Hiába állítottam be viszont A4-es méret mellett 14x14cm-es oldaltükröt (nem konkrétan így, hanem margókkal), nem az egészet keretezi be, csak egy sort, vagy amennyi a tartalom miatt szükséges. Ráadásul a táblázat betölti az egészet vízszintesen. Kipróbáltad, amit írtál?
2023. ápr. 13. 10:33
 8/15 anonim ***** válasza:

Részben igen, de most megnéztem jobban. Nem tudom miért ez a logikája, de a következővel egy olyan lapot lehet létrehozni amiben a munkaterület 14x14 centis lesz:

Elrendezés/oldalméret/több beállítás - Oldal fülön:

szélesség, magasság: 16 cm

bal margó: 0 cm, az összes többi 1 cm

majd a Szegély fülön vonal stílus szaggatott, körben megjelenítve.


Ebbe már be lehet szúrni bármilyen táblázatot. Az meg hogy nem A4 a mérete, hanem 14x14 centi, még lehet A4-es lapra nyomtatni, mert ráfér, a közepére be fogja igazítani.


A táblázat szerkesztésének módja elég nagy hülyeség, mert nincs Sor fül csak Oszlop, és nincs táblázatmagasság csak szélesség. A sor szélességét végül úgy találod meg, hogy kijelölöd az adott sort, majd jobb klikk/méret/sormagasság, és itt lehet megadni.

2023. ápr. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nálam nincs ilyen (Elrendezés/oldalméret/több beállítás), melyik verziót használod?
2023. ápr. 13. 11:08
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem mindig a legfrissebb verzió van fent, mert automatikusan telepíti. Névjegyben 7.2.4.3-t ír. Az oldalméret gombot ha lenyomod, feldob néhány standard méretet, és alatta van egy gomb az egyéni megadáshoz.
2023. ápr. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!