Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Többszöri újraindítás után...

Többszöri újraindítás után csak az F2 maradt. Mit kell ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés

Elég régi, 90-es évekbeli Fujitsu siemens szg., Targa márkájú monitor, hozzá billentyűzet, egér. Hajlékony merevlemez meghajtó, CD-olvasó. CD-író nem tudom van e benne, lehet, hogy van. DVD-író olvasó nincs. Windows XP rendszer és elég sok program, szinte minden. Kívülről réginek tűnik de belülről nem. CSakhogy néhány napja mikor be akarom kapcsolni, nem lehet.

Azt írja ki csináljak úrjaindítást Ctrl+Alt+Del-el, de nem történik semmi. F2-vel van lehetőség behozni valamit, ahol a billentyűzet segítségével lehetne javítani, de nem értek hozzá, hogy ott miket kell csinálni. Tudna valaki segíteni?


2010. okt. 8. 16:59
 1/2 anonim ***** válasza:

BIOS-ba lépsz F2-vel valszeg.


A Ctrl+Alt+Del megynomására a win "bíztat"? Vagy még be se jön a win? Ha nem jön be, akkor kellene, hogy legyen a képernyűn valami, a hiba okáról.


Lehet, hogy elég F2-vel belépni a BIOS-ba és ott megkeresni azt a menüpontot, hogy mentés és kilépés.

2010. okt. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem jön be a Windows, csak sötét a képernyő és a gép írja ki, hogy használjam a Ctrl+Alt+Delt, megpróbálja újra indítani, ilyenkor a gép márkája van kiírva a képernyőre, alul mutatja a csík, hogy töltődik, de aztán ugyanezt írja ki, azaz, hogy indítsam újra a Ctrl+Alt+Dellel... és nem történik semmi. Addig amíg töltődik, ez (mindössze 10-20 mp)

addig kínálja fel a lehetőséget a BIOS-ba való belépésre F2-vel, mivel az újraindítás többszöri próbálkozás után sem sikerült, ezért beléptem, de nem nagyon értem, hogy mit kellene csinálnom. Most nem otthon vagyok, nem tudom hogy ez minden gépen ugyanolyan vagy mindegyiken más?

Ha az segítene, akkor leírhatom a menüpontokat, amiket felkínál vagy nem tudom...

Még azt kihagytam, hogy mivel nem lehet rendesen leállítani a gépet, ezért kikapcsolom az indítógombbal, de amikor bekapcsolom, akkor is ugyanez jön be.

Amúgy semmi előzménye nem volt csak bekapcsoltam, akkor még bejött a Windows, a mappák között kerestem valamit, még semmilyen programot nem indítottam el, és akkor egyszer csak lefagyott, majd, kiment a képernyő. És akkor írta ki ezt először. Internetre nem csatlakozik és nem is nagyon használom, nem csatolok hozzá semmit, csak nagyon ritkán, vírus sem valószínű. Az egyedüli érdekes dolog még a következő volt: A billentyűzet és az egér már korábban nem működött rajta, de nem tudom, hogy miért. Ezért USB-és egeret csatoltam hozzá, az működött. Billentyűzetet nem csatoltam hozzá másikat. Most amikor el romlott, csatoltam hozzá bekapcsolás előtt a régi billentyűzetét és a régi egeret, hogy hátha működik vele, és ekkor romlott el. Amikor pedig ugye felkínálta a lehetőséget, hogy F2-vel lépjek a BIOS-ba, akkor működött a billentyűzet, tehát be tudtam lépni és ott is tudok lépegetni a lehetőségek között, de nem választottam semmit, mert nem akartam elrontani.

2010. okt. 8. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!