Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik a legjobb 3D-s tervező...

Melyik a legjobb 3D-s tervező program?

Figyelt kérdés
Sokan dicsérik az AutoCAD tervező programját mondják. De az EDGECAM, Solidworks, NX-et is dicsérik. Nektek mik a tapasztalatok melyik a legjobb ? A gépészet területén érdekelne leginkább de általánosságban is

2023. ápr. 25. 11:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

AutoCAD az rajzoló program (lehet 3D-ben is bűvészkedni de nem nagyon használják, inkább csak épülethez, ahhoz meg van addon). EdgeCAM megmunkáláshoz van használva, CAM program írásához. Ismét, lehet használni 3D modellezésre, van ilyen funkciója, de nem használják, hanem rendes 3D CAD programból importálják.


A 2 húzónév valós 3D gépészeti tervező szoftverekre az Autodesk Inventor, és a Solidworks. Ami még van de kevésbé használják: Catia, Creo

2023. ápr. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Morzsi007 ***** válasza:
100%

Gépészetre Inventort használunk és kevesebbet AutoCAD-et.

Épület tervezésre mások vannak.


SolidCAM, EdgeCAM megmunkáláshoz.

2023. ápr. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Gépészeknek parametrikus modellezéshez Inventort tanítok. Inventorban van CAM is, azt már gyakorlati résznél használják.
2023. máj. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 NTBS ***** válasza:
0%
AutoCad.
2023. máj. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kissé rozsdásak az ismereteim de tudtommal az ArchiCad, bár lehet van ettől jobb is, attól függ mit akarsz tervezni 3D-ben?


Truespace ?

Maya 3D ?

2023. jún. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Morzsi007 ***** válasza:
Gépészettel kapcsolatban érdeklődik a kérdező.
2023. jún. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Milyen munkákhoz a legjobb? Pl. ha kisebb dolgok kellenek és nem akarsz feizetni érte a FreeCAD egészen barátságos (némi megszokás után, mert az eleje elég nehéz, de aztán az ember rájön, hogy mit és hogyan kell vele megcsinálni.). De vannak néha zavaró hülyeségei. Ha fizetős szoftver kell neked amit fent javasoltak: Inventor, Solidworks.
2023. jún. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7-eséhez annyit, de én csak hobbista vagyok, hogy a FreeCAD-nál install után van pár addon amit erősen ajánlott telepíteni.

Elvileg előnye az ingyenességen felül főleg akkor van, ha programozói vénája is van az illetőnek, mert scriptelni is lehet.

2023. jún. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Lassan 5 éve használom napi rendszerességgel a Solidworks-öt. Az Inventorral kb. két évnyi tapasztalatom van, órákon, sulis projektekhez és szakmai gyakorlaton használtam.


Az Inventorban sok kiegészítőelem van (tengely-, csapágy-, rugóméretezés, csavarkötések tervezése, stb.) és az alkatrésztárban is számos elem megtalálható. A Solidworksben kiegésztőelemek alapból nincsenek (külön vásárolható), az alkatresztár nagysága pedig attól füg, hogy melyik változatot használod. A Standard verzió tárában nincsenek elemek, csak a szabványos furatokat kezeli.


A modellezés szerintem egyszerűbb a Solidworks-ben, Inventorban viszont jobban szeretek rajzolni. Tapasztalatom, hogy a Solidworks instabilabb, legalább napi egyszer összeomlik.


További programok:

-ezeket nem használtam, vagy csak rövid ideig próbálgattam: Solid Edge, NX, PTC Creo, Catia


-most ismerkedem:

Fuison 360, Onshape


Az Onshape esetében kiemelném, hogy hobby célra ingyenes, teljesen felhő alapú, verzió- és projektkezelő rendszerrel integrált program.


Javaslom még a Rhino 3D-t, ha nem csak a parametrikus modellezés érdekel. A Grasshopper programmal kombinálva nagyon szép és érdekes alakzatokat képes létrehozni.

2023. júl. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

9-ik vagyok, kiegészítés


A Solidworks hajlamos a síkok normálisait felcserélni. Ez azt okozza, hogy egyik pillanatban egy szögkényszerrel határozott alkatrész még 10°-os szöget zár be egy síkkal, a következőben pedig 190°-ot. Ez a probléma már a 2014-es verzióban is fennállt, azóta sem javították ki.

2023. júl. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!