Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mást is kirázott a hideg,...

Mást is kirázott a hideg, vagy volt benne félelem érzet amikor ki próbálta a ChatGPT?

Figyelt kérdés

Én a mai napon próbáltam ki a ChatGPT, nem igazán találok rá szavakat.

Lenyűgöző és egyben félelmetes is.



2023. ápr. 26. 18:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Inkább az a félelmetes, hogy van egy nyelvi modell, ami nem a magyar nyelven lett trainelve, és konkrétan jobb helyesírással "büszkélkedik" mint az itthoni, anyanyelvű lakosság nagy része.
2023. ápr. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
#1, lásd a kérdező és a tárgyrag használata példáját. De a tiéd sem hibátlan. Egyébként igazad van.
2023. ápr. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A helyesírás is egy fontos dolog, de az a rengeteg tudás, amihez bármikor hozzá férhet, és ez folyamatosan bővül.

Nekem azt írta, hogy több mint 10 millió weboldalhoz van folyamatos hozzáférése. Bárhogyan is teszem fel neki a kérdést, nem tudom megfogni.

2023. ápr. 26. 21:12
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Az egyetlen félelmetes, hogy helyesebben és érthetőbben tud írni, mint egyes társaink
2023. ápr. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

Számomra semmi lenyűgöző nincsen benne. Nyilván a technikai háttere valahol érdekes. De tulajdonképpen a ChatGPT csak egy szófosó Google. Nekem legalábbis ilyen érzésem van.


Igaz a való élet meg gyakorikérdések után furcsa, hogy egy kérdésemre kerek egész mondatokban kapok (általában elég sablonos) választ.


Az igazán félelmetes az lesz, ha a ChatGPT is olyan suttyó válaszokat fog adni, mint az átlag ember :D

2023. ápr. 27. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Őszintén? Engem nem töltött el semminemű félelemmel. Tisztában vagyok a technika hátterével, és nem látok benne semmi olyat, amitől rettegni kéne. Csak ugye ebben az elbulbárosodott időszakban muszáj, hogy a csapból is olyan hírek follyanak, amiktől az átlag polgár összecsinálja magát. Még bizonyos "szakmai" oldalakon, és folyóiratokban is előfordul az ilyen, hiszen így többen fogják olvasni, ebből pedig több pénze van a kiadónak. Mondjuk némelyik ilyen "hír" minimum kimeríti a megtévesztés fogalmát, de még rémhírterjesztésnek is elmenne, de ez már másik kérdés.

Ha az ember valamit nem ismer, nem lát át, akkor attól fél. Emlékszem, amikor még a Commodore-időszakban írtam olyan "programot", ami bekéri egy változóba a felhasználó nevét, majd utána a saját nevén szólítja, volt, aki elképedt, hogy "basszus, ez gondolkozik, megmondtam neki a nevemet, és úgy szólít". Semmi gondolkodás nincs benne, eltárolta a beírt nevet egy változóba, és utána kiírta. Ennyi. De bizony sokan képesek voltak ettől is megijedni, mert új volt a dolog, és az ember természeténél fogva mindenbe megpróbál tudatosságot belelátni. Jellegét tekintve hasonló zajlik le most is. Az emberek 90%-ának semmi ismerete nincs arról, hogy ez mi, és hogyan működik, csak azt látja, hogy "olyan, mint ha gondolkozna".


"Nekem azt írta, hogy több mint 10 millió weboldalhoz van folyamatos hozzáférése."

A nagy számoktól mindig képes meglepődni, vagy megriadni az ember. Főleg ilyen hatásvadász módon fogalmazva. De igazából ez sem új. A Google kereső is simán ezt elmondhatja magáról.


Egyébként nekem tetszik a technika, csak azért megijedni nem kell tőle. Ugyanezeket az információka eddig is meg lehetett találni, a különbség az, hogy a GPT az információkeresés és rendszerezés terhét leveszi a vállunkról, és az egészet becsomagolták egy emberközelibb formába. Viszont az információk forrását nehéz kideríteni, ezáltal nehéz kideríteni, ha valamelyik általa mondott információ téves. Márpedig képes tévedni. Nagyon jó, és hasznos dolog, efelől nincs kétségem, de nem szabad megfeledkezni sem arról, hogy a klasszikus értelemben véve nem intelligens, és arról sem, hogy amit ír, az nem is biztos, hogy helyes.

2023. ápr. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#6 Jó végülis nálunk ahol állami szinten is legalizált a megtévesztés és rémhír terjesztés egy bulvárlap már nem oszt nem szoroz :D


De tény, a cikkek 90%-a azért íródik, hogy sokan elolvassák. Lásd Forma 1 ahol ha 2 hétig nincsen verseny már olyan cikkek jönnek, hogy az ember a fejét fogja. Egyértelműen nem igazak, mégis bekajálják az emberek.

2023. ápr. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg, mi az utolsó dátum, amihez hozzáfér, mint információ. Spoiler: 2021 január. Kérdezd meg, hányszoros magyar bajnok a Ferencváros labdarúgó csapata. Azt fogja írni, hogy 33 bajnoki címe van.


Nézd meg (keress rá), mikor nyerte meg a 33. bajnoki címet. Spoiler: 2022-ben, a 2021/2022 bajnokságban.


Ha ezt a "szemére" hányod, hogy ezt neki nem szabadna tudnia (mármint, hogy 33-szoros magyar bajnok a Fradi), sőt, saját bevallása szerint a 32. bajnoki címről se tudhat, mert 2021 januárja után lett bajnok a Fradi. De fel se fogja, meg se érti, ha ezen rugózol. Nem érti, mi a gond, legfeljebb szabadkozik, hogy sajnálja, ha rossz választ adott. Nem, a válasza helyes. Csak épp nem tudhatna róla, mert 2021 januárja után történtekkel saját bevallása szerint nem rendelkezik.


Valószínűleg hozzáfér akár a 10. perccel ezelőtti hírekhez is, csak vannak témák, amik tabuk és ott komolyabb a "cenzúra", ahol erre a 2021 január után történteket "nem ismeri", vagy csak nem használhatja fel. De egy sportesemény, ahol egy kis ország nemzetközi szinten annyira nem igazán jegyzett csapata elért valamit, ezen a szűrőn átcsúszott/átcsúszik.


Legalábbis pár hónapja ez volt vele, azóta lehet már nem csinálja ezt.

2023. ápr. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem tőle, hogy mi legfrissebb hír amihez van hozzá férése, a mai tádumot írta ki. 2023.04.28.

De amikor megkérdeztem, hogy a Fidesz hány %-kal nyert 2022-ben, arra már nem tudod válaszolni, mert őt utoljára 2021 szeptemberében frissítették.

2023. ápr. 28. 15:11
 10/11 anonim ***** válasza:
Friss hírekre nekem a koronavírus miatti korlátozásokat meg valami EU-s pénzről szokott írni.
2023. ápr. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!