Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Vettem egy laptopot, (HP...

Vettem egy laptopot, (HP Compaq 616, az újabb) és csak Windows 7-et, vagy Vista-t rakhatok rá. Ha XP-t akarok rárakni, elkezdi a telepítést ( a számítógép harvervizsgálat. ) és utána kék háttérben írja hogy nem lehet. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
2010. okt. 10. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:

nekem is ezt csinálja, és csak w7-t enged

elvileg ha leformázod a winyót, és BIOS-ban az ACHI mode-t hogy Enabled-re rakod akkor engedni fogja.

2010. okt. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
XP telepítő alapból nem ismeri a SATA vinyóra telepítés lehetőségét, de ha keresel kicsi nlite-tal meg lehet oldani.
2010. okt. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem tegyél rá Win7-et.

De ha mégis XP kellene valamiért,a HP honlapján keresd meg a gépedet,az XP driverek között töltsd le a sata meghajtót is és a fentebb említett nLite segítségével csinálhatsz egy xp telepítőlemezt,amibe beleintegrálod a sata meghajtót.Azzal már menni fog.

2010. okt. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja és az első válaszban leírtak igazak lehetnek más gépen,de egy új HP laptop bios-ában valószínűleg nem fogsz találni ilyen beállítást.
2010. okt. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek kössz, kipróbálom a leírtakat!
2010. okt. 10. 21:00
 6/7 A kérdező kommentje:
Elmagyaráznátok ezt részletesebben?
2010. okt. 11. 17:57
 7/7 anonim ***** válasza:
2010. okt. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!