Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » ASUS netbook-ra szeretném a...

ASUS netbook-ra szeretném a Windows XP-t újra telepíteni, és nem engedi, azt írja ki, hogy hibát észlelt és leáll a telepítés a számítógép érdekében?

Figyelt kérdés
Mi lehet ez a hiba?A gépemen még a vásárláskor rajta lévő eredeti xp van,de már ez a zípus akkor is elavult volt,nekem a Prof van,ezt szeretném rátelepíteni,mert már nagyon muszály lenne.Kérlek benneteket segítsetek újra telepíteni a gépemet!
2011. okt. 8. 18:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
SATA driver hiányára gondolok elsőre.
2011. okt. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
SATA Driver???Az miért kell,mire való???
2011. okt. 20. 19:00
 3/21 P.O.C. ***** válasza:
A merevlemez vezérlő drivere. De ha nem mondod meg mi a pontos típusa a laptopnak, akkor nem tudunk konkrétabbat mondani.
2011. okt. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Igen, gyakran előfordul ilyenkor ez a probléma. XP rendszernél, asztali gépre telepítéskor általában floppyról töltötték be a drivert. (vagy ha értett hozzá az illető, előtte az XP-be integrálta a drivert)

Mivel a notebookon nincs floppy, ezért lépj be a biosba és a hdd-t állítsd IDE (= ATA) módra. Így a rendszer hagyományos vinyónak érzékeli, amihez nem kell külön semmit telepíteni.

De akár az is lehet, hogy nem ez a probléma ...

2011. okt. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

a típusa a laptopomnak ASUS R101-BLK

Jujj nem tudok bele menni a "biosz" menübe,nagyon nem értek hozzá...de telepíteni eddíg tudtam,csakhát asztali gépet,s nem netbookot...NAGYON KÉRLEK BENNETEKET ÍRJA LE VALAMELYIKŐTÖK TELJESEN RÉSZLETESEN ,HOGY HOGYAN CSINÁLJAM,MERT A GÉPEM TROPÁRA VAN...

2011. okt. 20. 19:32
 6/21 P.O.C. ***** válasza:
100%

Itt van a SATA driver, ami kell hozzá:

[link]

Így tudsz SATA driver -t integrálni XP telepítőbe:

[link]

(Intel NM10 AHCI kell majd neked)

2011. okt. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 P.O.C. ***** válasza:

De előtte álljunk meg 1-2 szóra!

Ez egy Netbook, ergo nincs rajta optikai meghajtó. Hogy akarod rátelepíteni az XP-t?

Külső USB-s DVD meghajtóval? Pen drive -al? Vagy csak simán futtatni akarod Windows alól? Mert ez utóbbi nem fog menni!


Eredeti XP rendszerrel vetted a gépet annó? Mert ha igen, akkor sokkal egyszerűbb és célravezetőbb lenne a Recovery partíciót használni a gyári állapotok visszaállítására.

2011. okt. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
őőőőőőőőő...igen,vettem hozzá külön külső cd olvasót, s ezzel telepíteném fel az xp cd-t,de ugyebár nem engedi..:(.Az-az igazság,hogy az eredeti xp,az a home van rajta,de ezt nem szeretem,nekem a Prof van meg,ezt szeretném rátelepíteni.Na,most megpróbálom minden értelmemet elővarázsolni, s megpróbálom megcsinálni,de kérlek benneteket,legyetek gép közelben :) Jajj-NAGYON KÖSZÖNÖM SZÉPEN A SEGÍTSÉGETEKET-AKKOR MEGPRÓBÁLOM...
2011. okt. 20. 20:05
 9/21 A kérdező kommentje:
Most itt tartok:Elsőnek nyissuk meg a telepítőfájlokat tartalmazó mappánkat!...már itt elvéreztem..itt mit kell kiválasztani???
2011. okt. 20. 20:26
 10/21 P.O.C. ***** válasza:
Fel kell másolnod a vinyóra a telepítő lemezen lénő összes fájt egy új mappába. Azt kéri, hogy nyisd meg.
2011. okt. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!