Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tiktok videó alá vágott...

Djballa kérdése:

Tiktok videó alá vágott hangot miért tiltja le?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Hol tudom leellenőrizni,hogy amit gyártok videókat tiktokra és amiket alávágok hangot azok nem jogsértőek? A lényeg,hogy amiket csinál9k videókat és az alá vágott hangot mikor feltöltöm a tiktokra azt az értesítést kapom,hogy szerzői jog stb...ezért eltávolítják a hangot a videóm alól. Erre van valami megoldás? Vagy valahol megtudom nézni mely hangokat enged feltölteni?

2023. máj. 12. 09:19
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Ha letörlöd az alkalmazást, megoldódik a problémád
2023. máj. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Gratulálok a válaszhoz...
2023. máj. 12. 11:12
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
#2 Az igazság fáj
2023. máj. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Youtube ellenőrzi feltöltés után, elküldés előtt. Használj rendes platformot, problem solved.
2023. máj. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
76%
Én a Facebookon kaptam egyszer egy ilyen értesítést:a videó alatt lévő zene más szerző tulajdonában áll,ezért a videót lenémították.Így hát -zene hiányában- kénytelen voltam a saját videómat is letörölni.
2023. máj. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sajnos ez a bajok nekem is. A videókat úgy vágom össze ahogy a zene ritmusa van és amikor feltöltöm a tiktokra akkor kellemetlen mikor azt mondja h nem rakhatom fel ezzel a hangal...kuka lett 3-4órányi munkám..ezt akarnám kiküszöbölni
2023. máj. 18. 16:59
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Talán rendereld ki semmi szerkesztéssel, és told a szájába, hogy eszi-e a zenét
2023. máj. 19. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A különböző platformokon más-más zenéket lehet/tilos használni. A zene jogtulajdonosa maga dönti el, hogy hol mit enged, hol mit hogyan állít be.


Pl. a YouTube Audio Libraryban kínál egy a YouTube-on szabadon használható hangokat és zenéket, de ezeket más közösségi oldalon ugyanúgy tilthatják, mert ott más felhasználási lehetőségeket állíthatott be a jogtulajdonos.


Ahogy #7 írta, töltsd fel a zenét külön TikTokra (akár egy másik account alatt, ahol kevésbé/nem zavarja a nézőket) és megtudod, hogy tiltják-e. Utána szerkessz rá videót.


Vagy megteheted, hogy olyan forrásból használsz zenéket, amiket lehet használni a TikTokon. Úgy tudom, a TikTok is biztosít bizonyos zenéket, ezeket valahogyan töltsd le és máris van náluk használható zenéd.


Van egy rakás zene stock oldal, ahol akár az összes platformon használható zenéket is tudsz vásárolni. Általában ennek díja van, de így biztosítani tudod, hogy a zenédet nem fogják tiltani, ha mégis valami gondod van a zene használatával, akkor reklamálhatsz az oldalnak és segítenek megoldani. Általában ilyenkor jelezned kell, hogy melyik oldalon milyen fiókkal fogod a zenét használni és ez alapján kapsz engedélyt a használatára.

nov. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!