Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Operációs rendszer újra...

Operációs rendszer újra telepítése után milyen fontos programokat kell még újra telepíteni?

Figyelt kérdés

Szervizmunkára használt laptopomra vírus került. Internet nincs rajta, de vírusirtó se volt, hogy ne terhelje fölöslegesen, mert csak egy USB-s oszcilloszkópot működtettem rajta.

Pendriveról azonban valahogy mégis rákerült valamilyen vírus, mert lefagyott, használhatatlan lett. Leformáztam az SSD-t, amin a win 10 volt. Újra felraktam, meg a virtuális meghajtót, Win 7-et, mert a szkóp nem támogatja a win 10-et, meg a szkóp programját.

Szeretnék segítséget kérni, hogy milyen más programot kell még feltelepítenem és honnan tölthető le, mert a gép korábban jól működött, most meg szaggatott képet ad, ha a szkópot használom rajta.

A gép kb 6 éves, használtan vettem, semmilyen programot nem kaptam hozzá, csak a rajta levő win 10-et.


2023. máj. 26. 12:15
 1/9 anonim ***** válasza:

A driverek telepítése megoldja ezt a problémát.

Menj fel a laptopgyártó oldalra, és keresd meg a megfelelő típust, és töltsd le a kellő drivereket.

2023. máj. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Virtuális meghajtó alatt mit értesz? Mert pl: Virtualboxban van GuestAdditions csomag is, amit még érdemes felrakni, hogy jobb legyen a kliens működése.


https://www.youtube.com/watch?v=yrqy0Q_zhzI

2023. máj. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#2

Az Oracle VM Virtualbox Extension Pack 6.1.2-ez volt fent és hiba nélkül futott.

Az általad javasolt."GuestAdditions csomag" mire való?

2023. máj. 26. 12:55
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

"milyen fontos programokat kell még újra telepíteni?"

Amiket naponta használsz. Ezekre csak emléxel?

A ritkán használtakat elég akkor amikor épp kelleni fog.

2023. máj. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
17%
Letöltöd a Driver Booster programot és az feltelepíti neked azokat amikre szükséged van és a legfrissebbeket.
2023. máj. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Alapban egy emulált vga kártyát kapsz alap funkciókkal, de ha ezt felrakod, akkor a kiszolgáló rendszer vga kártyájának funkcióit jobban eléri a vendég rendszer is.

pl: 3d gyorsítás stb..

De ahogy a link mutatja mást is ad.

2023. máj. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#4

Driverekre gondoltam, ezeket a gép használja, nekem csak a szkópra kell a laptop!

2023. máj. 26. 13:28
 8/9 A kérdező kommentje:

#5

Ehhez internet kell, amihez vírusirtó, stb...

Az asztali gépről akarnám letölteni, hogy ne kelljen internetre kötni a laptopot, csak tudni szeretném, hogy milyen drivereket kell telepítenem!?

2023. máj. 26. 13:30
 9/9 A kérdező kommentje:
#6 Köszönöm a tippet, ezt nem ismertem, de ki fogom próbálni!
2023. máj. 26. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!