Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Raspberry Időjárás állomás és...

Raspberry Időjárás állomás és óra nagy betükkel, egésznapos megjelenítése, mint egy kiosk monitor. Hogyan lehet megoldani? (kérlek olvasd el az előzményt)

Figyelt kérdés

Volt egy program ami müködött és tetszett is (Asztali pc windows 10):


[link]


A géppel, amin futott volt valami probléma, le akarjuk cserélni, egy raspberry-re. Feltettem a raspberry-re egy win 11-et, és úgy tűnik megszűnt ennek a widgetnek a fejlesztése támogatása és nem is frissíti már időjárást sem, nem használható, letölteni sem lehet. Kiakarom váltani valamivel, ami design-ben hasonlóan néz ki, nagy számokkal az óra, messziről láthatónak kell lennie, és aktuális időjárás, szintén ekkora betűkkel. esetleg még alul kisebben egy előrejelzés is. Indulásnál ezzel együtt induljon el, ne kelljen hozzá se nyúlni a müködéséhez. A win store -ban nem volt olyan, ami használható lenne. Próbáltam a rasbianban-t ilyen kiosk megoldással :


[link]


Valamiért nem indul el a boot után. A kérdés, hogy hogy tudom megoldani, hogy valami hasonlót tudjak összehozni ami korábban volt a rendes pc, a sense clock-os. Linuxra esetleg van valami hasonló? Nekem a rasbian kiosk tetszene a legjobban, mert annál akár tudnék saját designos weboldalt készíteni hozzá. Mit ronthatok el? A leírás alapján jártam, el, a terminálba beillesztettem a kódot lementettem, és írta, hogy két helyen is van autostart, mindkettőhöz beillesztettem. Van másik ilyen megoldás? Esetleg windows-ra valami? Linuxot tegyek esetleg fel és arra valami?


2023. máj. 26. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Milyen verziójú Raspberry Pi-ről van szó?

2. A Raspbian régi megnevezése a Raspberry OS-nek ( [link] ) - melyik verzióját raktad fel? Ugyanis a cikk 2019-es, azóta sok új verzió kijött belőle ( [link] ).

3. A Raspberry Pi hivatalos oldalán

[link]

vagy itt

[link]

olvasható egy oktatóanyag a kioszkmód létrehozásáról - elvileg ezek a modernebb rendszeren is működnek.

2023. máj. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A raspberry oldaláról szedtem le elvileg a legfrissebb raspberry os-t,

2022-07-01-raspios-bullseye-i386

A model:

raspberry PI 4 model b

megnézem az oldalakat amit küldtél és mondom majd mire jutottam.

Köszönöm a választ.

2023. máj. 26. 16:03
 3/5 A kérdező kommentje:

elkezdem csinálni a hivatalos oldalon ami van, viszont azt irja hiba, nincs ilyen file, és megnéztem a mappát, tényleg nincs se mappa file,

$ sudo nano /home/pi/kiosk.sh

ennél a résznél.

Ha létre akarnék hozni egy mappát/file akkor pedig jogosultság szükséges azt írja.

2023. máj. 26. 16:33
 4/5 anonim ***** válasza:

"viszont azt irja hiba, nincs ilyen file, és megnéztem a mappát, tényleg nincs se mappa file,"

A kiosk.sh fájl az tényleg nincs, hisz az majd a Nano-ban történő mentéskor jön létre.

A /home könyvtárban levő pi alkönyvtár pedig a pi felhasználó profilkönyvtára - a felhasználó létrehozásakor jön létre. Beállítottad a lemezkép generálásakor?

[link]

(Set username and password résznél)

2023. máj. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Feltettem a raspberry-re egy win 11-et"

Nem kötekedni akarok, de ez a vonal felejtős.

Lehet persze... csak nem biztos, hogy ideális.

Linuxhoz pedig van pár időjárás-megjelenítő alkalmazás:

[link]

Bár nem tudom, hogy ARM-ra ezek elérhetők-e. Ki kell próbálni. :)

2023. máj. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!