Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen játék fejlesztésre...

Milyen játék fejlesztésre optimalizált, editorok, programozási nyelvek vannak Linux-ra?

Figyelt kérdés

Eddig csak 3-at találtam:

-Platinum Arts Sandbox

-Blender

-BlitzMax


Ezeken kívül még mik vannak?


2010. okt. 11. 19:45
 1/7 A kérdező kommentje:

Nos mivel nem kaptam választ,ezért le írom mire akadtam az elmúlt hónapokban hogy azért mégse legyen válasz nélkül a kérdés mintha a Linux olyan reménytelen lenne:


Game Editor:

[link]


Ez egy 2D játék fejlesztő program,hasonló a Game Maker-höz.Ám Teljesen ingyenes és Linux verziója is elérhető

C nyelven lehet scriptelni


GameKit:

[link]


Ez egy ingyenes 3D játék fejlesztő program ami az Ogre és Irrlicht engine-ekre épül,ám Blender projekteket is lehet importálni.Python,Lua és C++ nyelven lehet scriptelni.Linux verzió is elérhető


Irrlicht:

Ez a fentebb említett Irrlicht engine,teljesen ingyenes és C++ nyelven lehet scriptelni rá.Linux verzió is elérhető


Cube2:

[link]


Ez egy ingyenes nyílt forráskódú játék motor amiben Sandbox szerű editorban fejleszthetjük a játékunkat és egy sajátos CubeScript nyelven lehet scripteket írni.Ám alapvetően inkább csak MOD-ok készítésére alkalmas.Ha teljesne egyedi játékot szeretnénk ki alakítani akkor bele kell nyúlnunk a forráskódjába C++ nyelven írtak

Linux verzió letölthető


GameStart3D:

[link]


Ez egy 3D engine ami jelenleg béta stádiumban van és nincs Linux verziója de tervezik hogy lesz.Nem valami felkapott engine és a Windows verzió alapján nem is túl stabil de azért érdemes lehet rajta tartani a szemünket.


Blender:

[link]


Ezt gondolom nem kell bemutatni,de ha mégis.Ez egy ingyenes modellező,animáció szerkesztő program ami tartalmaz egy nagyon jó beépített játék motort is.Python nyelven lehet scriptelni,Linux-ra is elérhető.


Shiva3D:

[link]


Egy következő generációs multiplatform engine a stonetrip-től.Saját felhasználásra tanulás céljából ingyenes.Lua nyelven lehet scriptelni rá.Sajnos csak Windows-ra érhető el ám többek között Linux-ra is lehet vele fejleszteni.

Hála a Shiva3D egyedi multiplatform technológiának a Linux-ra készített játékok különösebb gond nélkül futnak a legtöbb Linux disztribúción (glibc 2.11 szükséges).


Unigine:

[link]


Ez egy Shiva3D-hez hasonló következő generációs engine.Szintén ingyenes saját felhasználásra,tanulásra.

Ám többet nem tudok róla,mivel annyira borsos már az alap csomag ára is hogy inkább ki sem próbáltam.Nem tudom hogy van-e Linux verziója vagy csak mint Shiva3D esetében lehet Linuxra is fejleszteni..Ha valakit érdekel próbálja ki és írja meg ide mit tapasztalt én nem akarom a szívem fájdítani vele mivel úgysem tudom megvenni:(

Az ingyenes verziót igényelni kell


Ha pedig valakit nem érdekelnek a különböző realtime editorok hanem inkább kódolással szeret megoldani mindent:


Panda3D (Ingyenes):

[link]


CrystalSpace3D (ingyenes):

[link]


Ogre3D (ingyenes):

[link]


Raydium3D (ingyenes):

[link]


Anki3D (ingyenes):

[link]


PureBasic (fizetős):

[link]


BlitzMax (fizetős):

[link]


Nos,ezekre találtam rá az elmúlt hónapokban remélem lesz akinek hasznára válik ez a kis lista.

2011. ápr. 5. 13:08
 2/7 A kérdező kommentje:

Találtam még kettőt.


GLBasic

[link]


Ez egy játék fejlesztésre optimalizált BASIC alapú programozási nyelv,hasonló a DarkBasic vagy BlitzBasic-hez.Ám GLBasic-el lehetőségünk van Linuxra is fejleszteni 2D-3D alkalmazásokat.Jelenleg csak Windows-ra érhető el,ám gyönyörűen futnak a Linuxra mentett játékok Linuxon.

Az ingyenes verzió annyi korlátozást tartalmaz hogy a játékaink csak pár percig futnak és elméletileg nem lehet 3D alkalmazásokat írni.Legalábbis ezt írják,ám ennek ellenére a 3D példa programok forráskódjai gond nélkül futtathatók és menteni is lehet bármilyen platformra akár Linux-ra is és Linuxon futtatni azt.Ez által gondolom mégis lehet 3D-re is programozni benne,de nem tudom mit akar akkor jelenteni az hogy a "3D Motort az ingyenes verzió nem tartalmazza" :P


FreeBasic

[link]


Ez lényegében egy ingyenes fordító BASIC nyelvhez ami Linux-ra is elérhető.Ám elméletileg lehet vele használni az Irrlicht és Newton engine-t.Még nem próbáltam.

2011. júl. 4. 00:29
 3/7 A kérdező kommentje:

Találtam még kettőt:


Maker3D:

[link]


Ez egy magyar fejlesztésű 3d RPG készítő program linuxra! Egy 3D pálya szerkesztőben összerakhatjuk a játékunk világát és BASIC nyelven scriptelhetünk egy sajátos táblázat szerű rendszerben.A program nem túl kiforrott de egész használhatónak látszik egy kis gyakorlás után.Mindazon által a közössége teljesen halott.Fel mentem a chat szobába ahol a program fejlesztője egyedül árválkodott.Látszólag senki nem használja ezt a programot,de egy próbát szerintem megér.Sajnos nem ingyenes 9 eurót kér érte a fejlesztő.Próba változat elérhető ami időkorlát nélkül használható csak menteni nem lehet.


BlendElf:

[link]


Ez egy ingyenes 3D játék motor Linux-ra.Egy 3D editorban ki alakíthatjuk a játék világát és Lua vagy C++ nyelven lehet sriptelni.Egyenlőre nem bizonyult túl használhatónak mivel nem sikerült rá vennem hogy elinduljon.Jelenleg béta stádiumban van,a fejlesztője gyakorlatilag csak hobbiból,szakmai bemutatónak,referenciának fejleszti ha rá ér,ezért kérdéses valaha is egy igazán használható motor lesz-e belőle.De érdemes lehet rajta tartanunk a szemünket:)

2011. nov. 23. 01:06
 4/7 A kérdező kommentje:

Találtam még egyet:


Tululoo

[link]


Ez egy magyar fejlesztésű 2d játék fejlesztő program amivel HTML5 (böngészőben játszható) játékokat készíthetünk.Java nyelven lehet scriptelni,de a program fejlesztője sok Game Maker Language-ben használt funkciókat,parancsokat is beépít.A program 100%-osan ingyenes.Linux verzió is elérhető

2012. jan. 12. 02:56
 5/7 A kérdező kommentje:

Még 5-öt találtam (lassan már lehet jobb lenne valami blogot csinálnom a listának :D )


Stencyl:

[link]


2D játék motor amivel Andorid-ra,iOS-re és HTML5,flash (böngésző) játékokat készíthetünk.Scratch nyelven lehet scriptelni aminek köszönhetően vizuálisan össze rakhatjuk a kódunkat.

A fejlesztő környezet ingyenes verziója csak Mac OS-re érhető el,Windows és Linux verzióért fizetni kell.


GameDevelop:

[link]


Ingyenes 2D játék fejlesztő program amivel programozás nélkül készíthetünk 2D játékokat Windows-ra,Linux-ra és Mac OS-re.

A fejlesztő környezet szintén elérhető mind a 3 platformra,ám Linux esetében csak Ubuntu-ra.


LŐVE:

[link]


Ingyenes 2D játék motor Windows-ra,Linux-ra és Mac OS-re.Lua nyelven lehet scriptelni.


GRIT Engine:

[link]


Ingyenes nyílt forrású 3D Open World játék motor Linux-ra,Windows-ra és Mac OS-re.A motorral 3D Open World játékokat készíthetünk mint a GTA,Mafia például.Lua nyelven lehet scriptelni :)


Maratis 3D:

[link]


Ingyenes nyilt forrású 3D játék motor Windows-ra,Linux-ra és Mac OS-re.Lua nyelven lehet scriptelni

2012. ápr. 13. 00:18
 6/7 anonim válasza:
Te kérdeztél, mégis én kaptam választ sok kérdésemre! Köszönet érte ;)
2012. máj. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ja, én is! Köszi:)
2015. aug. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!