Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mennyire értékelitek/szeretite...

Mennyire értékelitek/szeretitek az open source programokat? Szerintetek is alulértékeltek?

Figyelt kérdés

2023. júl. 2. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Én szeretem. Sok esetben kiváló alternatívák.
2023. júl. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mivel lényegesen kevesebb (vagy éppen semennyi) marketing van tipikusan egy nyílt forráskódú szoftver mögött, ezért sokan nem is tudnak a létezéséről pl. egy adott programnak.


De aki hajlandó újat tanulni, azok szerintem értékelik, ha másért nem, akkor azért, mert ingyen van.


A kérdés első felére: ha tehetem open source programoz használok, próbálom kerülni a zártakat (proprietary), de ez nem mindig lehetséges.

2023. júl. 3. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Potyondi Gergely válasza:

Sok olyan open source program van ami nagyon magasra lehetne értékelni.


Néhány plélda:


LibreOffice

Vlc

Audacity

Gimp

2023. júl. 3. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nos...

A használt operációs rendszerem: Linux Mint 21.1.

Az elsődlegesen használt irodai programcsomagom: LibreOffice 7.5.

A használt böngészőm: Mozilla Firefox.

Sorolhatnám még. Pedig amúgy a munkahelyem - mivel rendszergazda vagyok - fizetné nekem saját célra is a Windowst, meg a MS Office-t. Néhány jellegzetes területet leszámítva a nyílt forrású szoftverek már simán vannak olyan jók, sőt, akár még jobbak is, mint a fizetős alternatíváik. Csak ugye nem áll mögöttük egy pénzzel kitömött marketing-gépezet, így sokan még a létezésükről sem tudnak, vagy ha igen, akkor az információik nem túl hitelesek.

2023. júl. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A valós értéke nem a népszerűségétől függ...


Az, hogy egy átlagember szerint mi fontos és mi nem annak nem sok jelentősége van. Nem igazán érdekel Sz@ros Pistabácsi véleménye Posványalsóról, hogy ő kizárólag MS Office terméket használ, mert szerinte az jobb. Én ettől még nyugodtan használom az opensource programjaim...

2023. júl. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!