Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik Excel függvénnyel...

Melyik Excel függvénnyel tudom ezt elérni? (Képpel)

Figyelt kérdés

Adott egy táblázat nevekkel valamint "naptárral". A lényeg az lenne, hogy ahol "Szo" illetve "V" található (azaz hétvégi napok), azokban az oszlopokban automatikusan pl "H" jelenne, talán még az nagyobb extra lenne, ha csak ott írná a "H" betűt ahol nevek vannak megadva. Például csak 20 sor nevem van, akkor csak 20 sor/oszlop "H" betű lenne és nem a végtelenségig. Viszont ha netán jön egy 21.-edik név, akkor automatikusan a függvény ezt érzékelné és tenni a "H"-t a helyére. Kicsit hülyén írtam le és bonyolultan hangzik, de szerintem egyszerűbb ennél ahogy én ezt most leírtam :D


Valószínűleg ÜRES és KERES függvények típúsai kell, dehogy hogy és miként az nem tudom.



KÉP: [link]



2023. júl. 9. 22:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a feltételes formázás...
2023. júl. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen az! De kell hozzá képlet is. Képlet nélkül nem lehet csak úgy simán formázni.
2023. júl. 14. 06:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!