Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van egy szünetmentes hozzá...

Van egy szünetmentes hozzá ViewPower program, ami TomCat-ot használ, namost a log fájlok stderr hatalmasok. Le szabad ezeket törölni, ha megy maga a progi? Akkor keletkeznek ezek, ahogy látom, mikor áramszünet vagy gép újraindulás volt.

Figyelt kérdés

A normál log se kicsi, amit minden nap csinál.

Elég nagy szivás ez a progi így, de ez a gép mindig megy, és nem akarok elpiszkálni dolgokat és nincs rá jobb módszerem, mert új szünetmentest nem fognak venni.


2023. júl. 28. 10:14
 1/7 A kérdező kommentje:

Szerencsére találtam kisebb logot is, amit meg tudtam nyitni.

Ebben van ez a sor:

"INFO: Stopping service Catalina"

ami után van

".GeneratedMethodAccessor359.invoke(Unknown Source)

at sun.reflect.DelegatingMethodAccessorImpl.invoke(Unknown Source)"

és még egy csomó at-al kezdődő, majd..


java.util.ConcurrentModificationException

at java.util.LinkedList$ListItr.checkForComodification(Unknown Source)

és még egy csomó at-al kezdődő..

és ez többször is előfordul..

sajnos a végére nem tudok menni..ahhoz nem elég de még ilyen is van


java.lang.NullPointerException

at java.util.LinkedList$ListItr.next(Unknown Source)

és egy csomó at-al kezdődő sor.

2023. júl. 28. 10:58
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyébként furán indul, mert több böngésző lapot is megnyit, pedig automatikusan indul, de lehet az automatikus indítással lesz valami gond, hogy nem jó helyen indul és azért csinálja.
2023. júl. 28. 11:08
 3/7 anonim ***** válasza:

"Van egy szünetmentes"

Annak gyártója, típusa? (Hátha van hozzá alternatív szoftver)


"hozzá ViewPower program"

Annak verziója? Windows, Linux vagy Mac alatt (azon belül milyen verzió)? (Hátha van újabb verzió.)


"TomCat-ot használ"

Tehát Java? Melyik verziójú Java futtatókörnyezet van felrakva? (Talán a Java verziója miatt problémázik.)


"mert új szünetmentest nem fognak venni"

Szóval ez egy cég? Rendszergazda, informatikai osztály van? Ők mit mondanak? (Nehogy az legyen, hogy jogosultság nélkül belenyúlsz ott valamibe, aztán ezért fognak rád morogni)


"Le szabad ezeket törölni, ha megy maga a progi?"

Erre inkább az szokott lenni a megoldás, hogy adott időnként rotálják a naplókat, szóval az adott naplót átnevezik például ellátják .old vagy .0 kiterjesztéssel, majd a program az új naplóbejegyzéseket már egy újonnan, újból létrehozott naplóállományba rakja.

Erre Linux alatt ott a logrotate:

[link]

Windows alatt - mivel ott az Eseménynapló külön rendszer - nincs beépített eszköz erre a célra, az alábbi fórumban:

[link]

emlegetnek a logrotate-nek egy Windowsra implementált változatát:

[link]

kissé elhanyagolt projekt, nem tudom, mennyire működik a Te esetedben.

2023. júl. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Esetleg még egy megoldási lehetőség: nézegetve a szoftver útmutatóját:

[link]

a 26. oldalon bemutatott Configuration >> Log settings menüpontban állítható ("Max. number of logs for history events"), hogy hány darab naplóbejegyzést tartson meg a szoftver.


Vagy a 23-24. oldalon részletezett Configuration >> Event Actions résznél beállítható, hogy milyen eseményeket naplózza a szoftver.

2023. júl. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Windows 10 van Maklesan PowerPack 1000VA, java-t szeritnem a progi könyvtár tartalmazza, mert ott van egy jre és külön java nincs a vezérlőpulton, se java -v parancs nem adja ki.

Már babráltam ilyesmikkel, kisebb is lett pár dolog, és úgy tűnt jó lett, de úgy tűnik ez a windows update miatti automatikus telepítés miatti újraindításkor van, szóval akkor kilőné, de .. :(

2023. júl. 28. 13:27
 6/7 A kérdező kommentje:
De ránézek még újra.
2023. júl. 28. 13:27
 7/7 A kérdező kommentje:

"Már babráltam ilyesmikkel, kisebb is lett pár dolog, és úgy tűnt jó lett, de úgy tűnik ez a windows update miatti automatikus telepítés miatti újraindításkor van, szóval akkor kilőné, de .. :("


És ezért nem mindig láttam úgy hogy gondot okoz, csak időnként szoktam azért lemezképet készíteni és átnézem mi foglal nagy helyet.

2023. júl. 28. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!