Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet 1100 számítógépre...

Hogyan lehet 1100 számítógépre és laptopra hálózaton keresztül feltelepíteni alkalmazásokat?

Figyelt kérdés

Egy elég komoly multinál vagyok rendszergazda, pár hete kerültem ide. Active Directoryt használnak, állítólag aki előttem volt, meg tudta oldani. Exe, msi installerek vegyesen vannak, annyi jótanácsot kaptam az egészhez, hogy nem baj, ha nem értek mindenhez, de tudjam hogy hol kell keresni. De sajna jelenleg fogalmam sincs... :/

Igen, a neten minden fenn van, tudom. De abszolút semmi ötletem nincs hogy hálózaton napok alatt felmenjen ennyi gépre. 3 alkalmazásról van szó és a legfrissebb verziót kellene offline telepíteni, valahogy a szerveren lenne a telepítő állomány és onnan másolódna át majd indulna. De mégis hogyan?



2023. aug. 25. 23:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Például: [link]
2023. aug. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 lali51 ***** válasza:
87%
Vegyék vissza a szakembert!
2023. aug. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
GPO software deploy erre keress rá. De őszintén, milyen komoly multi az, ahol felvesznek egy rendszergazdát ilyen alap tudás nélkül? Google?
2023. aug. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

"elég komoly multinál vagyok"


Körbeadsz egy pendriveot hogy ezt mindenki telepítse.. 🤣


Ha mégsem sikerül megjegyzed a főnökségnek hogy kár volt az informatikusokon spórolni és csak egy kezdőt alkalmazni helyettük... 😬

2023. szept. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

keresel egy zsalorovirust es hozzacsatolod a programokat


aztan ceg majd fizeti valtsagdijat

2023. szept. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

Részvétem, Windows hálózatot menedzselni...


Komolyra fordítva a szót: tényleg keress rá, és egyben tartsd szem előtt, hogy az egyik legfontosabb képessége egy rendszergazdának az információk megszerzése. Ez első sorban internetes keresések útján történik, de ha vannak olyan kapcsolataid, nem ciki mástól kérdezni.

2023. okt. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szükségünk lesz egy távoli telepítési eszközre vagy rendszerirányító szoftverre.


Először elkészítünk egy telepítési csomagot az alkalmazásokkal. Ez lehet egy telepítő fájl vagy egy telepítőcsomag, amely tartalmazza az alkalmazásokat és a szükséges fájlokat.


Hozz létre egy olyan hálózati megosztást, amely elérhető mind a 1100 számítógépen és laptopon. Ebben a megosztásban tárold a telepítő csomagot.


Engedélyezd a megosztás hozzáférhetőségét. Győződj meg róla, hogy a hálózatban a megosztás elérhető és a más felhasználók hozzáférhetnek hozzá. Ehhez ellenőrizd a megosztás engedélyeit és a hálózati beállításokat.


Használd az előtelepítési eszközt vagy az alkalmazáskezelő eszközt. Ha rendelkezel egy előtelepítési eszközzel vagy alkalmazáskezelő eszközzel, akkor használhatod ezeket a szoftvereket a telepítési folyamat automatizálására. Ezek az eszközök előre meghatározott adatokat használnak a telepítési folyamatban, és lehetővé teszik a távoli telepítést.


Kérj felülhívást a felhasználóktól. Ha nem rendelkezel előtelepítési eszközzel, vagy szeretnéd, hogy a felhasználók válasszanak az alkalmazások közül, küldj egy értesítést vagy felülvizsgálati kérelmet a felhasználóknak a telepítésről. Ezt e-mailben, vagy a vállalati üzenetküldő rendszeren keresztül teheted meg.


Telepítsd az alkalmazásokat távolról: Használj távoli asztal kapcsolatot vagy távoli telepítési szoftvert a telepítési folyamat elindításához az adott számítógépen. Nyisd meg a megosztott telepítő csomagot a számítógépen és kövesd az alkalmazás telepítéséhez szükséges utasításokat.

2023. okt. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!