Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem bootol a Kali?

Miért nem bootol a Kali?

Figyelt kérdés
Telepítettem a Kali Linuxot egy HDD-re. Minden oké, a telepítés lemegy. A végén kiírja hogy telepítse-e a GRUB-ot. Ezt elutasítottam. Ezután az F12-vel bootoltam a HDD-re, denem indul el. Csak egy fekete képernyő van, a tetején egy ugráló csíkkal, mint a parancssor. De nem lehet semmit be írni. Mi a megoldás?

2023. szept. 2. 14:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Miert bootolna, ha elutasitottad bootloader telepiteset?
2023. szept. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

"A végén kiírja hogy telepítse-e a GRUB-ot. Ezt elutasítottam."

A GRUB a Linux operációs rendszerek bootloadere.

Ha nem telepíted, akkor a rendszer indulásakor az MBR-ből nem tud rálelni az adott partícióba telepített operációs rendszerre.

2023. szept. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Grub nélkül aligha fog bootolni...


Megoldható utólag is a telepítése, be kell bootolni egy bármilyen live Linux-szal (Ubuntu, Debian, Fedora...), és kiadni egy-két parancsot, de ha frissen telepített rendszerről van szó, egyszerűbb, ha újratelepíted, és a végén nem utasítod el a Grub-ot.

2023. szept. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Most újra raktam, wlfogadtam a GRUB-ot, és megy. Igen, egy állat vagyok mert még sosem használtam Linuxot és ezért nem tudom mi az a GRUB.
2023. szept. 2. 19:00
 5/17 gentoojedi ***** válasza:
100%
Dehogy vagy állat, kérdező! Ne ostorozd magad! Nem is értem ki állít ilyet. ;-)
2023. szept. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Thunderfairy ***** válasza:
93%
De ha még a Grub-ot sem ismered akkor miért pont a Kali kell? Nem leszel töle Kevin Mitnick.
2023. szept. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 gentoojedi ***** válasza:
100%

Hagyjuk Thunderfairy. Csak a válaszra koncentráljunk.


Volt egy kis előzmény. Nekem esett egy felhasználó, mert egy általam poénos jelzővel elláttam a kérdezőt - amivel dicsérni is szoktam. - Aztán az lett belőle, hogy csak elvesszük a kérdezők, ismerkedők kedvét a linuxtól. Miért kell így viselkedni. Tényleg nem értem. Amikor én kezdtem ismerkedni a linuxszal nemhogy Mint, még Ubuntu sem volt, sem netem. Vidéken akkoriban a középosztálynak nem volt még. Újságokból kezdtem olvasgatni a linuxról. Nem az az első lépés, hogy random keresek a neten egy disztrót és mindenféle tájékozódás nélkül nekiállok telepíteni, mert abból mindig az lesz a végkifejlet, hogy sz*rnak titulálják a linuxot. Ha meg szóvá tesszük, hogy ne így meg ne úgy, akkor jobb esetben mi vagyunk a kioktató meg lekezelő valakik.

2023. szept. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Már réges-régen használtam Linuxot nem ment volna tőle el, a kedvem. De azért örülök, hgy nem mindenki tart állatnak.
2023. szept. 4. 15:36
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Tehát akkor lényegében kezdő Linuxos vagy és azt sem tudod mi az a GRUB.

Nem piszkálódásból, de akkor mégis miért telepítesz Kalit? Biztos, hogy szükséged van rá?

2023. szept. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=o0zGqWtG1Og


Már el is készült a hekker videjó

2023. okt. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!