Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem bootol a Kali?

Miért nem bootol a Kali?

Figyelt kérdés
Telepítettem a Kali Linuxot egy HDD-re. Minden oké, a telepítés lemegy. A végén kiírja hogy telepítse-e a GRUB-ot. Ezt elutasítottam. Ezután az F12-vel bootoltam a HDD-re, denem indul el. Csak egy fekete képernyő van, a tetején egy ugráló csíkkal, mint a parancssor. De nem lehet semmit be írni. Mi a megoldás?

2023. szept. 2. 14:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
DE a lényeg, hogy sikerült bebootolni: https://www.youtube.com/watch?v=KOw9CgHdKTQ
2023. okt. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Hát igen. Amúgy hogy találtad meg a videómat?
2023. okt. 7. 17:54
 13/17 gentoojedi ***** válasza:
100%

"Hát igen. Amúgy hogy találtad meg a videómat?"


Neked még nagyon sokat kell tanulnod. Nem "tanítanod". Atya ég! Vak vezet világtalant! Még annyi fogalmad sincs, hogy lehet megtalálni.


A videód így elég hiteltelen. Mellesleg a Hogyan legyél hacker-t nyugodtan nevezd át, hogyan legyél script kiddie. Mert a kalihasználattal ezt mutatod be.


A matek sem annyira az erősséged, mert nulla után kettessel sorszámoztad meg a folytatást, utána meg 3-as. Hol van az egyes?


Ahhoz, hogy jó tartalmat tudj előállítani, nemcsak az IT témakörön belül kell még sokat fejlődnöd.


Beleugat a kutya a mondandódba.

Torz a felvétel.

Érezhető, hogy a mondanivalód közben elbizonytalanodsz.


Szerintem nyiss szálat az alábbi témakörökben:


- Hogyan kell jó videót csinálni?


- Hogyan kell jól videót csinálni?


- Miért torz a hang a Kaliban?


Valamint a kutyás témánál egy Hogyan vegyem rá a kutyámat, hogy fogja be a pofáját, amikor forgatok?


Látom azóta a weblapodat levetted.


https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__weblapkeszi..


Úgy legalább tényleg nem találják meg az "agyhalott" osztálytársaid.

2023. okt. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos egyet kell értsek az előttem lévővel. A háttérzajok hagyján, de ez egy igen mély támakör. Foglalkozz vele bátran ha érdekel, de ez a "megmutatom, hogy legyünk hackerek" elég butyuta hozzállás.

Először is a hacker szó fogalmát kéne tisztázni.


Emellett ismerni kéne a hálózatok, oprendszerek, programok működését felépítését, mind elméletben és gyakorlatban is.

Aztán térhetnél rá a GNU/Linux rendszerekre, aztán a Kalira és, hogy mi is a célja a disztribúciónak.


Ez pedig sok tanulást igénynel és láthatóan te ennek még híján vagy.

Nem baj az ha ismerkedsz a Kalival és a Linuxal, de szerintem az ilyen oktató videókkal még várj.

2023. okt. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 gentoojedi ***** válasza:
100%

Én azon akadtam fenn, amikor mondta egyik videóban, hogy a Kali Linuxot nehéz feltelepíteni, nem pontosan így mondta. De ha ez a disztró, aminek a telepítése még egy Debian linuxnál is könnyeb és nehéznek titulálja a kérdező, akkor nagyon-nagyon messze van a hackerré válástól.


Egyébként azért sem szeretem az ilyen videókat, mert több kárt lehet vele okozni, mint hasznot. Hackernek lenni nem buli.


Mellesleg, aki úgy áll hozzá, hogy hmm szeretnék hekker lenni, nézzük meg hogyan kell, abból egyáltalán nem lesz hekker.

A hekker úgy születik, hogy egy valamilyen szakterületet elsajátító szakember azzá válik. Tehát a cél válik eszközzé és rossz irányba. Úgy értem égeti a tudásszomj egy vagy több szakterület elsajátítására, és amikor eljut arra a szintre rájön, hogy a tudását öncélú dolgokra is tudja használni. Honlapokat felfeszítő hacker eredetileg webfejlesző, aki nemcsak az alapvető webes technológiákat sajátatja el, de megtanulja hogyan kell egy weboldalt biztonságossá tenni. Azán ha már azt is tudja, akkor van annyira képben, hogy egy hanyagul lefejlesztett vagy technológiailag elhanyagolt szájtot meg tud feszíteni.


Csak jelzem a kérdezőnek, hogy a linux alaposabb megismerésével is hackerré válhat az ember. Ha megpiszkálsz kézzel egy smb.conf-ot, akár az Xorg-got vagy az fstabot, már hackelést hajtasz végre. Szóval kb az összes arch linuxos már hackernek számít.

2023. okt. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
74%
Arch linuxot csak transzok használnak, nem?:D
2023. okt. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 gentoojedi ***** válasza:

"Arch linuxot csak transzok használnak, nem?"


Anonim mérnökuram! Ne akard magadra haragítani az Arch közösséget.


Úgyis sok köztük a nagy arc :)

2023. okt. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!